Bezdýmové kouření pomalu vytlačuje klasické cigarety

Léto je definitivně za námi, slunečné a teplé dny, které jsme mohli trávit v zahradních restauracích, na terasách nebo v přírodě jsou ty tam. Pokud patříte mezi ty, kteří si ještě neumějí odepřít ve společnosti cigaretu nebo doutníček, je pro vás ta tam i příležitost absolvovat svou minutku závislosti, aniž byste byste se museli dekovat ven do sychravého a brzy i mrazivého počasí. Řešení tu však je, zkuste to tentokrát bez dýmu.

Všichni víme, že ideální a nejlepší by bylo seknout s kouřením úplně. Jenže to se lépe řekne, než udělá. Cigaretka po ránu, při jízdě autem, po dobrém obědě, náročné obchodní schůzce nebo na večerním setkání s přáteli. Rituálů za léta užívání tabáku si kuřáci vytvořili spoustu a zbavují se jich velmi těžko.

Existují však prostředky a možnosti, jak možná rizika spojená s kouřením eliminovat. Moderní technologie jdou i v tomto ohledu tabákovým požitkářům naproti. Asi nejnovějším trendem je v tomto ohledu tzv. bezdýmové kouření, chcete-li zahřívání tabáku. Potenciálně méně škodlivou variantou takového užívání tabáku, nabízí například zařízení glo. Zahřívá tabák na 240 stupnů Celsia, tudíž jej nespaluje a emise toxických látek při jejich použití by tak měly být ve srovnání s klasickými cigaretami nižší až o 95 procent. Vedle toho je jejich používání daleko více přijímáno i společensky protože neprodukují nepříjemný kouř, zápach a ani popel.