„Buldozer Dave“ odstartoval na Discovery Channel další zlatou horečku

Spojené státy americké znovu zachvátila zlatá horečka. Prospektoři si rekordním tempem nárokují veškeré tamní doly, protože v sázce jsou mnohem vyšší „zlaté“ zisky než kdykoliv předtím. To však s sebou přináší mnohem více překážek, které je nutné překonat. Nevyhýbají se dokonce ani legendárnímu Davu Turinovi, který hodlá vytěžit nejvíce zlata ve své dosavadní kariéře. Cestu za vytouženým rekordem zmapuje čtvrtá řada seriálu Zlatá horečka: Ztracený důl Davea Turina (Gold Rush: Dave Turin´s Lost Mine), která má premiéru v úterý 2. srpna ve 21 hodin na Discovery Channel.

Nová zlatokopecká sezona začala. Legendární „Buldozer Dave“ však po předchozích neúspěších v šesti různých státech stále nemá k dispozici žádný důl, ve kterém by mohl v blízké době začít těžit. Protože čas běží, schází se s celým svým týmem v Idaho, kde se rozhodl prozkoumat hned dva potenciální zlaté doly, na které si dělá zálusk.

První se nachází ve Warren Meadows, kam se Dave vydává společně s geoložkou Aryn Roweovou, zatímco zbytek týmu následně vyráží i s novým těžebním strojem „Broukem“ do dolu u Mores Creeku v pánvi Boise. Po důkladném prozkoumání obou dolů však přichází další velká zklamání, po kterých se Dave Turin nakonec rozhodne vsadit všechno na jednu kartu a s celým svým týmem zamíří do Big Sky Country v Montaně.

Přestože se konečně zdá, že „Buldozer Dave“ po dlouhém a neúnavném hledání našel opravdu zlatý důl, který mu přinese životní úspěch v hodnotě několika milionů dolarů, vyhráno ještě zdaleka nemá.  V cestě totiž stojí spousta dalších překážek, ať už v podobě zdravotních problémů nebo nástrah matky přírody včetně záplav, lavin a nebezpečné divoké zvěře, které musí se s přispěním svého týmu překonat.

Jen tak může dojít k vytouženému cíli – získat hromadu zlata a překonat svůj osobní rekord! Dokáže to?

Foto: Discovery Channel