Bylinná dezinfekce, kterou budete používat s radostí

Mytí rukou či používání dezinfekce je v této době velmi skloňované téma. Správná hygiena nás může ochránit před viry a bakteriemi, ta špatná může naopak přivodit nepříjemná onemocnění. Dezinfekce se stala běžnou součástí našich kabelek i domácností. Její nepříjemná chemická vůně může mnohé od pravidelného používání odradit. Proč je bylinná dezinfekce vhodnou variantou a co všechno v sobě skrývá?

Fakt, že dezinfekce rukou patří k základním protiepidemickým opatřením a je jedním z pravidel 3R – Rozestup – Ruce – Rouška, asi nikoho nepřekvapí.  „Je vědecky dokázáno, že dodržování těchto opatření významně snižuje riziko nákazy Covid-19 i dalších respiračních onemocnění,“ vysvětluje MUDr. Michal Karas, šéf výzkumu české společnosti Herbadent. Kvalitní umytí rukou mýdlem a teplou vodou stačí, ale ne vždy je dostupné. „Právě situace, kde nedůslednost může znamenat zdravotní riziko, na nás číhají i při životním stylu, který je nyní omezený. Stále dojíždíme do zaměstnání, vyzvedáváme děti, nakupujeme potraviny a při tom se riziko nákazy snažíme minimalizovat,“ dodává MUDr. Michal Karas.

3 ml do dlaně

Jak bychom měli správně dezinfekci používat? Navykněte si ji užívat vždy, když by mohlo dojít ke kontaminaci rukou. Nezapomínejte ani na situace například v prostoru automobilu, když se k vám připojí spolucestující. Možné je nastříkat ji také na roušku. Správné dávkování je zhruba 3ml do každé dlaně. Ruce pak důkladně projměte a nechte vstřebat.

Vůně koření místo chemie

Zejména ruce by měly být čisté vždy, když jdeme jíst, nebo se dotýkáme obličeje. Proto je vhodné použít dezinfekční prostředek i několikrát za den. Jednou z jeho méně příjemných vlastností je právě typicky chemický odér. Pokud se mu chcete vyhnout a dokonce používat dezinfekci s potěšením z krásné vůně, zvolte takovou, která je vyrobena z bylin. Ihned při prvním použití vás potěší příjemná vůně koření, kterou si pak budete chtít dopřávat po celý den a tím podpoříte i vytvoření zdravého návyku dezinfekce rukou.

Virumstop od Herbadentu

Virumstop je česká bylinná dezinfekce vhodná na ruce i povrchy, která okamžitě ničí bakterie, plísně a viry a snižuje tak riziko infekce. „Obsažené esenciální oleje máty, hřebíčku a fenyklu podporují silně antiseptický účinek produktu, který má všechny potřebné atestace a je založen na klinicky prověřené receptuře WHO“, říká MUDr. Michal Karas.

Příjemnou vlastností Virumstopu je také přidaný glycerin, díky kterému se pokožka nevysušuje a nezaměnitlená vůně koření, ve které rozpoznáte především hřebíček.

Dezinfekce je dostupná v rodinném balení (390 ml za 299 Kč) či s rozprašovačem (100ml za 119 Kč) jako praktický parťák pro každodenní situace.

Více na www.herbadent.cz.

foto: Herbadent
Tagy: