Converse kolekcí Keitha Haringa šíří kreativní hravost

Nová unisex řada Converse oblečení a doplňků oslavuje ikonu popkultury 80. let Keitha Haringa. Šíří optimistickou náladu a kreativní hravost.

Je to už bezmála 40 let, kdy se v prázdném newyorském metru poprvé objevila Haringova práce, a započala tak nová kapitola v učebnicích street artu. Dnes už každý zná jednoduchý obrys postavičky se zvednutýma rukama a hravé roztančené tahy. Converse chce přiblížit tuto pop artovou ikonu mladé generaci a ukázat jim umění, které má hodně co nabídnout i dnes.

Foto: Converse

Gender-free a oversized, to jsou dva přívlastky, které se pojí s kapsulovou kolekcí oblečení Converse X Keith Haring. Barevné potisky zvěčňující ikonické Haringovy motivy s výraznými nápisy evokujícími jednotu napříč hranicemi a radost ze života. Jeho odkaz tak může zase jednou ožít skrze módní kolekci a oslovit další řadu lidí, kteří se s jeho jménem ještě nesetkali.

Foto: Converse

Converse X Kaith Haring kolekce jsou mikiny z teplákoviny French Terry, speciálního druhu úpletu s vyšší gramáží, trika z příjemné bavlny a baťoh. Vše spojují barevné potisky v nezaměnitelném stylu, mnoho propracovaných detailů a logo kolekce.

Foto: Converse