Dinosauři VR zvou na největší virtuální realitu v Evropě do POP Airport

Premium Outlet Prague Airport vstupuje do nové éry a kromě nejvýhodnějších nákupů nabídne nově i zážitky. Jedním z hlavních lákadel je nejmodernější virtuální realita v Evropě – DINOSAUŘI VR, která přinese ohromující zážitek se zapojením všech smyslů. Zážitková hra byla speciálně navržena českým vývojářským studiem DIVR Labs a své hráče vezme o 80 milionů let nazpět, umožní jim projít se pravěkou džunglí, cítit třesoucí se zemi pod nohama, když kolem projdou největší prehistoričtí giganti a tváří v tvář se setkat s Tyrannosaurem rexem nebo se proletět nad džunglí při poryvu větru a osvěžit se u vodopádu. Dokonalé iluze je dosaženo pomocí nejmodernější technologie virtuální reality na světě, která je v Čechách jako jediná. To vše mohou zájemci zažít od 24. července 2020. DINOSAUŘI VR je první částí velkolepého prostoru Dinosauria Museum Prague, které se otevře na konci roku 2020.

Interaktivní zábava v outletu je dále doplněna o VYHLÍDKOVOU TERASU určenou k pozorování přistávajících letadel a unikátní automobilovou sbírku ENGINE CLASSIC CARS GALLERY. To vše si mohou návštěvníci užít od 24. 7. 2020.

Nasadit na záda batoh s počítačem, virtuální brýle na oči a během vteřiny se vydat o 80 milionů let zpět do minulosti. Dechberoucí virtuální realita vám umožní poprvé v životě se tváří v tvář setkat s největšími giganty, kteří kdy chodili po naší planetě. Pocítíte, jak se vám třese země pod nohama, když kolem prochází některý z ankylosaurů, triceratopsů a pteranodonů a zažijete až příliš blízké setkání s obřím tyranosaurem Rexem. Možná ucítíte i jeho dech, ale zcela určitě se ho dotknete nebo on vás? Utéct před ním můžete na kluzáku, na kterém se při poryvu větru proletíte nad vodopádem, sopkou a celou pravěkou džunglí. Prohlédnete si tak krajinu druhohor, každý strom a rostlinu, a třeba si pořídíte selfie s některým z dinosaurů, pokud budou chtít. Kromě toho budete také objeviteli a když budete mít štěstí, najdete v džungli úplně nový druh prehistorického tvora, o kterém ani vědci přesně neví, jak vypadá.

To vše umožní speciální virtuální realita Dinosauři VR, kterou pro nově vznikající muzeum Dinosauria Museum Prague navrhlo české vývojářské studio DIVR Labs a v tuto chvíli je jediná svého druhu na světě. Interaktivní hra přináší zcela nový a ohromující zážitek kombinující nejnovější dimenze virtuální reality s pohybem a hmatem, ovšem ve skutečném světě. Celá hra trvá 25 minut a odehrává se v herní aréně o rozloze 200 metrů čtverečních, což umožní hráčům opravdovou volnost pohybu. Hra je určena pro všechny od 8 let věku, zúčastnit se může i skupina o 4 hráčích najednou. Celou hrou provází virtuální průvodce, jehož pokyny hráči plní.

A na co přesně se návštěvníci mohou těšit?

Hra virtuální reality Dinosauři VR nabídne hráčům nečekaný vhled do džungle z období druhohor, skrz kterou se prochází. Umožní jim detailně si prohlédnout ráz tehdejší krajiny a na vlastní oči a možná i kůži zažít již vymizelý svět společně s jeho obyvateli. Procházka džunglí ovšem není jen obyčejnou procházkou. Každý hráč má za úkol objevit stopy legendárního dinosaura a přijít na kloub jeho původní podobě, kterou se i vědci marně snaží celá desetiletí bez úspěchu odhalit. Podaří se to některému z hráčů, který během své cesty nasbírá potřebné množství indicií a odhalí tak celou identitu tohoto zatím tajného dinosaura? To mohou zájemci zjistit od 24. července, kdy se otevírá dinosauří virtuální realita jako první fáze nového interaktivního prostoru v pražském outletovém centru Premium Outlet Prague Airport.

Jaké další zážitky nabídne POP Airport?

Součástí zábavy v POP Airport je nově i zastřešená interaktivní VYHLÍDKOVÁ TERASA, ze které mohou milovníci letadel sledovat a téměř se dotknout vzlétajících a přistávajících letadel z přilehlého Letiště Václava Havla. Pro návštěvníky je připravena i velkoplošná obrazovka a interaktivní informační systém, kde najdou detailní informace o daném letu nebo konkrétním stroji, který mohou z terasy se šálkem kávy živě sledovat. Stejně tak časový harmonogram letů a informace o nejzajímavějších nadcházejících letech nebo leteckých událostech jako například neobvyklý nebo výroční design letadla nebo přílet a odlet největšího dopravního letadla Airbus A380 a nákladního letadla Antonov 225 Mrija. Vizuální podívaná je obohacena i o live přenos komunikace mezi pilotem a řídící věží pražského letiště. Terasa je přístupná návštěvníkům za každého počasí zcela zdarma každý den od 10.00 do 20.00 hodin. Terasu je možné využít i při čekání na přílet svých blízkých nebo při dlouhém přestupu na další let.

Pro nadšence a obdivovatele starých veteránů je zase připravena expozice ENGINE CLASSIC CARS GALLERY, kde návštěvníci najdou jedinečnou kolekci klasických, sportovních a soutěžních vozů, které brázdily naše silnice před šedesáti lety až po současnost Jedná se o největší a nejpestřejší soukromou sbírku automobilů v Čechách v původním či renovovaném stavu a k vidění je na 200 vozů značky jako je Porsche, Ferrari, Aston-Martin, Mercedes-Benz, Alfa Romeo, Citroen, Lacia, BMW, Audi, Fiat nebo vozy Tatra. Kromě toho je možné nahlédnout i pod ruce zkušených mechaniků v renovační dílně. Engine Classic Cars Gallery je přístupná návštěvníkům každý den od 10.00 do 20.00 a je zcela zdarma.

“Dinosauři VR a další atrakce, které v outletu nyní otevíráme, jsou první fází v nově vznikajícím zábavním parku POP Entertainment. Následovat bude interaktivní muzeum Dinosaria Museum Prague, které návštěvníkům představíme na sklonku roku a další atrakce, které v Čechách jinde nenajdou. Outletové centrum tak dostane zcela nový rozměr. Těší nás, že se i přes nedávnou krizi posouváme kupředu a jsme schopni přinášet našim zákazníkům nové a unikátní zážitky,” doplňuje obchodní a marketingový ředitel Premium Outlet Prague Airport Jakub Dlouhý.

Otevřením virtuální reality a dalších zážitkových projektů se POP Airport stává nejen místem pro nejvýhodnější nákupy, ale nově i místem zábavy pro celou rodinu. Již teď se těší na první návštěvníky, kteří si vyzkouší, že nakupování a zábava patří dohromady.

foto: POP Airport
Tagy: