Discovery uvádí Change Drivers. Příběhy lidí, kteří se celý život snaží změnit svět

Discovery od nynějška vysílá na několika kanálech ve svém portfoliu na trzích EMEA zcela novou sérii videí Change Drivers, která zahrnuje pět epizod, jež se budou zabývat naléhavými tématy našeho životního prostředí: Oceán, Příroda, Ovzduší, Odpady a Klima. Change Drivers má premiéru v rámci iniciativy RISE (Reducing Inequality and Supporting Empowerment) společnosti Discovery, která spojuje globální publikum s příležitostmi proměnit soucit v dopady, a to s důvěryhodnými neziskovými partnery, kteří se specializují na řešení existenčních hrozeb naší doby a vytváření smysluplných změn. Tato zcela nová série zahajuje novou iniciativu, jejímž cílem je zvýšit povědomí diváků o tom, jak změnit svět k lepšímu.

„Discovery dlouhodobě využívá svou značky k dosažení společenského dopadu. Doufáme, že s každým důležitým tématem, kterému se v této nové sérii budeme věnovat, inspirujeme naše diváky k tomu, aby udělali něco navíc pro lepší zítřek. Prvním krokem je pochopení, a to je jeden z našich cílů v rámci Change Drivers: klást důraz na naléhavé problémy kolem nás, přimět naše diváky, aby porozuměli, jaký dopad mohou mít jejich individuální činy, a inspirovat je, aby začali jednat pro naši budoucnost. V sérii dáme hlas lidem, kteří zasvětili svůj život tomu, aby se stali vůdci změny ve svých komunitách. Každá epizoda se zaměří na jiného hybatele změny a jeho poslání při řešení různých problémů v oblasti životního prostředí a klimatické spravedlnosti. Doufáme, že prostřednictvím jejich příběhů budeme inspirovat a půjdeme příkladem a že si naši diváci lépe uvědomí, co mohou sami udělat, aby se stali součástí řešení,“ říká Edina Constantinescu, Marketing, Research and Social Good Director Discovery CEEMEA & PayTV.

První díl věnovaný oceánu a vlivu plastů na život ve vodě i na člověka se zaměřuje na první strůjkyni změny Emily Penn. Je to kapitánka a ochránkyně oceánů, která se věnuje studiu environmentálních problémů v nejodlehlejších částech naší planety. Ve tříminutové epizodě, která seriál otevírá, hovoří o plastovém a chemickém toxickém znečištění oceánů. Emily a její tým neustále testují vodu, aby zjistili, kolik obsahuje plastů, ale také odkud pocházejí a jaké chemické toxické znečištění je se znečištěním plasty spojeno. Její krev byla testována na 35 chemických látek zakázaných OSN a výsledky ukázaly přítomnost 29 z nich, což je varovným signálem. Založila čistě ženskou nevládní organizaci eXXpedition, jejíž misí je pomoci lidem pochopit skutečný problém plastů a toxického znečištění oceánů. Tato nevládní organizace pořádá průkopnické, čistě ženské výzkumné expedice na moři a virtuální plavby na souši, jejichž cílem je zkoumat příčiny a řešení znečištění oceánů plasty. Založila také platformu SHiFT, webovou stránku, která uživatelům umožňuje pomocí filtrů rychle procházet stovky řešení, jak se vypořádat se znečištěním oceánů plasty. Je skutečně inspirativní a fascinující hybatelkou změn.

„Vášeň pro oceán se u mě jako u kapitánky časem vyvinula ve starost. Přestože je cestování a krásné výhledy na vodu skvělým zážitkem, uvědomila jsem si, že je v tom mnohem víc, nebo přesněji řečeno v něm. Při natáčení tohoto dílu jsem byla v osmém měsíci těhotenství a moje krev obsahovala 29 chemických látek zakázaných OSN. Jak na mě působí? Jak to ovlivňuje mé dítě? Jak to ovlivňuje nás všechny a co můžeme udělat, abychom to zastavili? To bylo jen několik otázek, které mě přiměly k větší angažovanosti a odhodlání něco změnit pro všechny děti, které přijdou na svět a zaslouží si žít v lepším a zdravějším světě,“ říká Emily Penn.

První epizoda Change Drivers je již vysílána na Discovery, TLC, Investigation Discovery, HGTV, Food Network, Travel Channel, Discovery Science, Animal Planet, Discovery Family a Real Time v několika regionech, včetně střední Evropy, Maďarska, jižní Afriky, Středního východu, Arábie a Balkánu. Seriál vznikl ve spolupráci se Studiem Birthplace, kreativním studiem a filmovou produkční společností, která se věnuje příběhům o ekologii a humanitárních záležitostech.

„Příběh Emily mě velmi inspiroval. Podnikla skutečné kroky a vložila veškerou svou energii do řešení plastové krize. Skutečnost, že si Emily našla čas na vzdělávání během svého těhotenství, mě dojímá. K tématu jsem přistoupila uměleckým způsobem, abych diváky přiměla k hlubokému zamyšlení nad důsledky, zejména vůči budoucím generacím. Každý může přispět svým dílem ke změně situace. Pro mě jako pro filmaře je to způsob, jak se podělit o svůj postoj k problému, jak vytvořit povědomí pro diváky,“ řekl Stephane Ridard ze Studia Birthplace, který režíroval první díl.

Foto: Discovery Channel