Eurosport láká na tenisové Roland-Garros. Pařížská antuka bude v kurzu až do skončení letní olympiády

Sportovní léto na platformách Warner Bros. Discovery (WBD) pomalu začíná nabírat obrátky. Nejlepší světoví tenisté a tenistky se už brzy vrátí na pařížskou antuku, kde ještě před zahájením Letních olympijských her v Paříži 2024 proběhne tradiční grand slam Roland-Garros. V průběhu tří nadcházejících měsíců tak tato globálně známá venue bude hostit dva ostře sledované turnaje.

WBD samozřejmě tenisovým fanouškům exkluzivně nabídne komplexní pokrytí letošního ročníku Roland-Garros, který startuje již v pondělí 20. května a potrvá do 9. června. Vůbec poprvé bude možné všechny mužské i ženské singly, debly, zápasy juniorů a tenisových legend sledovat bez reklam na streamovací platformě Max. Ty nejdůležitější zápasy odvysílají televizní stanice Eurosport 1 a Eurosport 2 v celkem 19 jazykových lokalizacích. Každý herní den zahájí živá show z hlavní stage začínající půl hodiny před prvním zápasem.

Pařížský grand slam je pomyslným startem letošní tenisové sezóny na WBD. Ještě v mezičase před letní olympiádou společnost na vybraných trzích odvysílá další grand slam, Wimbledon (1. až 14. července). 27. července se akce opět přesune na stadion Roland-Garros, který bude hostit olympijský tenis. WBD tak v součtu za tento rok divákům nabídne více než 1 600 hodin tenisového vysílání.

Legendy se vrací na Roland-Garros

Tým Eurosportu tradičně nabídne podrobné analýzy všech zápasů i komentáře k zákulisnímu dění. Kromě velmi populární sestavy expertů se vrátí i cenami ověnčené studio smíšené reality Cube, které je momentálně umístěné v Londýně, kde zůstane i během turnaje.

Přímo na místě bude tým mezinárodních expertů, kteří mají s účastí na grand slamech bohaté zkušenosti – nebude chybět Chris Evertová, John McEnroe, Mats Wilander, Alex Corretja, Mischa Zverev, Alize Limová ani Laura Robsonová. Barbara Schettová a Tim Henman budou mít v první fázi turnaje na povel londýnské studio Cube, ale na semifinále se vypraví za svými kolegy do Paříže.

Další experti budou zajišťovat produkci pro jednotlivé národní trhy, včetně Borise Beckera, Barbary Rittnerové a Philippa Kohlschreibera pro Německo, Carly Suarézové Navarrové, Nicoláse Almagra a Anabel Medinaové Garriguesové pro Španělsko a Roberty Vinciové pro Itálii.

Akce na kurtech i mimo ně

V rámci programového schématu se na stanice Eurosportu a platformy WBD vrací řada oblíbených formátů, ke kterým přibydou i některé novinky. Uveden bude například třičtvrtěhodinový dokument King of Clay o Rafaelu Nadalovi nebo online série natočená v první osobě Legend’s Voice, v jejíchž jednotlivých dílech na Eurosport.com vystoupí někteří z nejznámějších hráčů a hráček minulosti i současnosti. Další internetové krátkometrážní formáty – My Grand Slam Appetite, My Playlist a My Social Network – nabídnou hráčům možnost podělit se o osobní prožitky z probíhajícího turnaje. Expertka Laura Robsonová se stane tváří nové osmidílné minisérie An Olympian in Paris, ve které diváky zavede na ikonická místa, která se v létě stanou dějištěm olympijských her.

Již třetí rok v řadě také pokračuje exkluzivní partnerství mezi WBD a francouzskou automobilkou Renault – diváci ve Francii, Německu, Itálii, Španělsku a Spojeném království se tak mohou těšit na nový sponzorovaný obsah na stránkách Eurosport.com i sociálních sítích stanice. Pět krátkých epizod zachytí setkání tenisových ambasadorů Renaultu Caspera Ruuda, Félixe Auger-Aliassimea a Diane Parryové s trojnásobným vítězem Roland-Garros Matsem Wilanderem. Společně budou hovořit o probíhající tenisové revoluci, přičemž se na ni v každém díle zaměří z jiného úhlu pohledu. Řeč bude i o synergiích s novým modelem Renault R5.

Programové schéma WBD k ostré fázi letošního Roland-Garros odstartuje v neděli 26. května v 10:30. Finálový zápas žen bude odvysílán v sobotu 8. června od 14:30. Turnaj zakončí finále mužů v neděli 9. června ve stejném čase.

Letošní Roland-Garros nabídne rekordní počet nočních zápasů, celkem jich bude jedenáct. Turnaj může být dost možná posledním grand slamem čtrnáctinásobného šampiona Rafaela Nadala, jelikož se už nějakou dobu spekuluje o tom, že ukončí profesionální kariéru. Loňský vítěz Novak Djokovic bude mít mezitím plné ruce práce, aby odrazil nápor mladých vyzyvatelů Jannise Sinnera a Carlose Alcaraze. A na ženské straně turnaje se Iga Swiateková podaří ukořistit svůj čtvrtý titul za posledních pět let.

Roland-Garros je součástí letní sezóny na WBD, která čítá více než 5 tisíc hodin živých sportovních přenosů. Její součástí jsou největší sportovní eventy, včetně Letních olympijských her v Paříži 2024, všech cyklistických Grand Tours, tenisových grand slamů Roland-Garros, Wimbledon a US Open, WHOOP UCI Mountain Bike World Series, FIM Speedway GP a 24 hodin Le Mans.

Klíčová data Roland-Garros 2024:

  • Pondělí, 20. května – zahájení kvalifikací
  • Neděle, 26. května – zahájení hlavních zápasů
  • Úterý, 4. června – zahájení čtvrtfinále singlů
  • Čtvrtek, 6. června – finále smíšených deblů
  • Čtvrtek, 6. června – semifinále ženských singlů
  • Pátek, 7. června – semifinále mužských singlů
  • Sobota, 8. června – finále ženských singlů, mužských deblů, vozíčkářů a singlů i deblů juniorů
  • Neděle, 9. června – finále mužských singlů a ženských deblů

Foto: WBD