Fast Food Orchestra slaví 20 let a chystá turné v klubech i fast foodech

Pražská reggae-ska kapela Fast Food Orchestra letos oslaví své dvacáté narozeniny. V rámci oslavy tohoto jubilea přichystala skupina čtyři koncerty, na kterých vystoupí i její bývalí členové, jako jsou například MC Dr. Kary nebo zpěvák Su-sha a další. Fanoušci se mohou těšit na koncerty v Praze, Brně, Pardubicích a Plzni. Každému koncertu bude předcházet unplugged vystoupení ve vybraném fast food občerstvení.

Své koncerty si kapela naplánovala na termíny 23. března, kdy vystoupí v plzeňském KD Šeříková, 27. března v brněnském klubu Fléda, o den později v pražském Lucerna Music Baru a konečně 29. března v klubu Žlutý pes v Pardubicích. Společně se současnou šestičlennou partou vystoupí také speciální hosté, kteří tak zavzpomínají na své působení ve skupině. “Fanoušci se mohou těšit na Su-Shu, Dr.Karyho, trumpetistu Richece, bubeníka Tomáše Knotka nebo prvního basistu Bazzyho,” řekl k turné člen skupiny Filip Vondrášek.

Partička Fast Food Orchestra má na svém kontě celkem sedm studiových alb. Během svého působení odehrála tisíce živých koncertů a vystoupila prakticky na všech zásadních tuzemských hudebních festivalech. Skupina se dá považovat za jednoho z průkopníků stylu ska v České republice.

“Začátky ska byly v ČR skvělý, všechno se to točilo kolem pražské sedmičky, Ladronky. Dj Buqi sem tahal hromadu skvělých kapel z ciziny, které na naše tehdejší spíš punkové směřování měly velký vliv. Kapel bylo málo, z těch ‘tuzemských’ nás nejvíc bavili Polemic, kteří nás sebou brali jako předskokany a pomáhali nám. Pražská scéna pomalu začínala růst, Speedy Gonzales, my, The Chancers, Vertigo a pak už to jelo jak na běžícím páse. Bylo to zkrátka perfektní,” dodává Filip Vondrášek.

Svou hudbu prezentovala kapela také za našimi hranicemi. Jednalo se o vystoupení v Brazílii, Izraeli, Rusku i zemích Evropy. V současné době skupina připravuje také vydání nového EP s názvem Práce.

“Text písničky je takovej ze srandy, doopravdy vtip. Práce musí bavit, měl by to být koníček, činnost, na kterou se člověk těší nikoliv povinnost, něco, co člověk musí. V textu si děláme legraci z klasických stereotypů, jakými jsou přísloví, že práce šlechtí, nebo že bez ní nejsou koláče. Rád bych se trochu víc rozepsal, ale bojím se, abych se nepředřel,” komentuje vznik nového singlu Filip Vondrášek.

Kromě zmíněných koncertů si kapela připravila také unplugged minivystoupení ve vybraných fast food občerstveních daných měst. Bude se jednat o malou ochutnávku toho, co mohou fanoušci čekat na “velkých” koncertech. “Vybrali jsme čtyři podniky v každé zastávce našeho turné. Konečně dostojíme svému názvu a zahrajeme ve skutečných fast foodech. Myslíme, že to bude zajímavá a nevšední podívaná. Jak pro fanoušky, náhodné návštěvníky, kolemjdoucí i pro nás,” řekl Fido, zpěvák a frontman skupiny.

Informace o koncertech v rychlých občerstveních najdete na facebook profilu Fast Food Orchestra.