Lidem chce dopřát nevšední zážitek, sbírá podporu na stavbu včelího chrámu

O využívání včel a jejich produktů k léčbě různých chorob existují záznamy už ve 12. století, kdy se používal především včelí jed. Každé včelstvo zároveň vyzařuje svou nezaměnitelnou energii a teplo, které může mít na člověka pozitivní terapeutické účinky. Kateřina Raisová prostřednictvím crowdfundingového portálu Hithit sbírá podporu na stavbu včelího chrámu, který umožní lidem strávit noc v blízkosti včel, a využít tak všech benefitů, které včelstva nabízí.

„Včelstvo produkuje speciální mikroklima plné aromatických látek, esencí, propolisu, pylu, medu, ferohormonů, fytohormonů, tekutých voskových částeček, alkoholu, slinných sekretů včel, enzymů, mateří kašičky. Člověk, který stráví určitý čas v blízkosti úlu, má tak unikátní možnost nechat na sebe působit včelí vlivy prostřednictvím cirkulace vzduchu a tepla v bezprostředním kontaktu se včelstvy a zároveň stále v bezpečí před včelími žihadel,“ vysvětluje Kateřina Raisová. 

foto: Archiv projektu

V kouzelné přírodě Bílých Karpat chce postavit včelí chrám – dřevěnou stavbu s půdorysem ve tvaru tří spojených šestiúhelníků vycházející z tvaru včelích pláství. Z technického hlediska se jedná o tzv. apidomek. To je speciální dřevěná včelnice o malé rozloze, kde jsou po jejich delších stranách instalována včelstva, na kterých lze spát. Samotné lůžko je vytvořeno z dřevěného roštu se zasíťovanými otvory přímo nad úly se včelstvy. Na lůžku bývá položena přírodní matrace, deka s polštářkem nebo také nic. Podle toho, jak si to člověk přeje a je mu to příjemné. 

Součástí včelího chrámu bude také dílna na výrobu léčivých tělových svících. „Tělové a ušní svíce z Bílých Karpat si po 10 letech existence zaslouží svůj vlastní prostor, kde budu svíce s láskou vyrábět a šířit do celého světa. S úctou pro všechny přátele tělových svící,“ dodává Kateřina Raisová. 

Fanoušci poslali na stavbu včelího chrámu už téměř dvě stě tisíc korun. Do konce projektu zbývá ještě několik dní, kdy si můžete vybrat ze speciálních odměn, jako jsou svíce s esencí růže stolisté, ale i třeba noc pro dvě osoby ve včelím chrámě.
Tagy: