Festival Rockový Slunovrat zveřejnil kompletní line-up!

První víkend v červnu se nezadržitelně blíží a jako tradičně bude v řevnickém Lesním divadle patřit festivalu Rockový Slunovrat. Jeho dvanáctý ročník zažije 1. a 2. června mnoho „poprvé.“  Poprvé v novodobé historii, tedy od doby, kdy funkci hlavního pořadatele převzal Adam Langr, bude dvoudenní.  Poprvé se rozšíří na přilehlou louku a poprvé nabídne hned několik světově proslulých zahraničních interpretů.

Line-up byl zveřejněn teprve před několika dny, ale už teď je jasné, že návštěvníci ani na chvíli nepřestanou lovit nové hudební zážitky.Kapely se v harmonogramu nepřekrývají, a tak se nikdo nemusí bát, že by přišel o vystoupení svého oblíbence. Festivalem bude opět provádět moderátorka Ema Klementová známá mimo jiné z pořadů Koření a Snídaně s Novou.

Páteční program zahájí ve 14.00 na hlavní Březňák stage pražská indie-rocková kapela I Love You Honey Bunny.  Vystřídají ji místní rodáci Lety Mimo, fanoušci si pak budou moci zaskotačit s Fast Food Orchestra, kteří na Rockovém Slunovratu zahrají po několikáté.Své strhující vystoupení v lese zopakují také Mig 21.

Zlatým hřebem pátečního programu je australský beatboxer a street performer Dub FX. V rockovějším duchu se ponese páteční odpoledne na Rádio Beat Stage, která vznikne přímo na prknech Lesního divadla. Zahrají například Gate, Skywalker nebo Skyline. Do sobotních ranních hodin se můžou fanoušci protančit na afterparty, které se budou konat na třech pódiích zároveň.Pořádně to rozbalí například dvojice Jägermeister DJs Akvamen a Forrest Pine.

Sobotní program začne v 11 hodin na Březňák stage koncertem kapely Le Pneumatiq. V průběhu dne je na louce vystřídají mimo jiné maďarští Paddy and TheRats, rakouská Russkaja a bosenská Dubioza Kolektiv. Na Rádio Beat Stage mezitím zahrají například TiNg!, Pipes and Pints nebo Portless.

V sobotu po poledni na třetím pódiu, nesoucí název CFK stage, vypukne finále soutěže kapel „Rockový Slunovrat Léčí.“ O prvenství se utkají  Froples, Critical Acclaim, Monna, The Wild Roots a The Complication. Diváci budou během vystoupení mít možnost přispívat na pomoc tzv. slaným dětem u stánku Klubu nemocných cystickou fibrózou, jehož pracovníci budou na místě informovat o tomto závažném onemocnění. Celý výtěžek sbírky bude pak věnován na činnost klubu.

Rockový Slunovrat se koná uprostřed lesa a nabízí tak návštěvníkům jedinečný hudební prožitek v srdci překrásné přírody. Mezi stromy vzniknou tři stanová městečka a mnoho romantických zákoutí a chill-zón. Chybět nebude ani pestrá škála stánků s občerstvením. O vynikající burgery se postará Bolleta Food Truck, originální hot-dogy bude podávat Dog´n´Roll Truck, thajské Pad Thai připraví Thai Chefs, návštěvníci budou moci ochutnat také mexické speciality z restaurace Roka, veganské dobroty z Dobroshopu a veganská kari z Barmského bistra nebo slané a sladké plněné rohlíčky Řepánek.

Na čepu bude pivo Březňák, v lese vyroste několik barů s širokým výběrem alkoholických i nealkoholických nápojů. Vynikající kávu bude připravovat Coffee Cube a chybět nebude ani útulná čajovna.

Počet vstupenek je omezený. V předprodeji budou k dostání do 31.5. za 490,- Kč. K zakoupení jsou on-line na www.rockovyslunovrat.cz nebo na vybraných místech v Praze, Dobřichovicích a Řevnicích. Pokud se nevyprodají v předprodeji, na místě budou k dispozici za 690,- Kč.