Fotograf Dereck Hard představuje fotografickou výstavu Pandemic Still Lifes

Fotograf Dereck Hard představuje zbrusu novou sérii minimalistických zátiší nazvanou Pandemic Still Lifes. Ve svém novém souboru se pokusil proměnit negativně vnímané objekty spojené s aktuální nepříjemnou situací, ve vizuálně a výtvarně působivé fotografické dílo. Vybral šest naprosto typických předmětu – atributů, dotýkající se dnešní pandemie, se kterými nafotil minimalistická zátiší, v duchu pop-art photography, která je pro něj charakteristická. Vernisáž proběhne online v termínu 29.4. od 20:20 hodin.

Pracoval s umělým kouřem, který má symbolizovat zákeřný vir i s barevnými záblesky. Konkrétně s modrým a červeným světlem, které má připomínat majáčky záchranných sborů. Zároveň pracuje ještě s bílou barvou, takže jde také o symboliku s českou národní trikolorou. Fotografie jsou vytvořeny klasickou fotografickou cestou za použití digitálního fotoaparátu, s minimální postprodukcí v podobě barevné korekce a lehkých retuší. Nejedná se o fotomontáž!

Fotografie si mohou lidé zdarma stahovat do svých elektronických zařízení. K dispizici jsou na webu fotografa www.dereckhard.com ve vysokém rozlišení.

Vystavené fotografie jsou vytištěné na archivním fine art papíru a zarámované v černém hliníkovém rámu. Mají rozměr 100 x 100 cm a vznikly v limitované edici 19 kusů od jednoho motivu v ceně 33 000 Kč za kus. Případnou vydělanou částku po odečtení nákladů na výrobu (tedy 30 000 Kč) věnuje na umění v ohrožení = tedy zavřeným soukromým uměleckým institucím. Limitovanou edici doplní cenově přístupnější varianta 99 limitovaných printů od jednoho motivu, v tubusu včetně galerijních rukaviček, v ceně 1500 Kč.


Prodej děl bude transparentní přes Hithit kampaň Antivir. Výtěžek jde na konkrétní zavřené soukromé instituce: (A)VOID Floating Gallery, kde se výstava koná / legendární pražský klub, galerii a divadlo –  ROXY/NoD a Vila Štvanice – originální ostrovní divadelní scéna.


Vernisáž proběhne 29.4.2020 přesně ve 20:20 a to na Facebook fanpage (A)VOID Floating Gallery a Dereck Hard Photography. Prvních dvě stě lidí přihlášených na FB událost si budou moci dojít v den vernisáže pro vernisážové občerstvení. A to přímo na náplavku, Rašínovo nábřeží do výdejového okénka v galerii (A)VOID mezi 14:00-18:00.


11.5.2020, v den znovuotevření galerií v Čechách, proběhne dernisáž výstavy pro veřejnost, s přístupem dovnitř a s párty na náplavce přímo v galerii (A)VOID, kobka číslo 10 na pražské náplavce.

(A)VOID Floating Gallery, kobka číslo 10 na pražské náplavce, Rašínovo nábřeží

Výstava: 29.4.2020 – 11.5.2020

Vernisáž: 29.4.2020 přesně ve 20:20 na Facebook fanpage (A)VOID Floating Gallery a Dereck Hard Photography

Dernisáž: 11.5.2020 (den znovuotevření galerií) od 19:00