Franz Ferdinand vydají nové album a po šesti letech plánují koncert v České republice

Rocková kapela Franz Ferdinand vydá v únoru tohoto roku nové studiové album. Senzace! Ale to nebude vše. Po téměř šesti letech se vrátí do České republiky a rozdovádí publikum v pražském Foru Karlín.

Od vydání svých prvních studiových nahrávek vyvolávali v hudebním světě senzaci.  Na svém kontě mají čtyři studiová alba, několik nominací na Grammy a dvě ceny Brit Awards. Dlouho jsme o nich neslyšeli, ale rok 2018 vše změní. Franz Ferdinand vydají 9. února 2018 po pěti letech nové studiové album s názvem Always Ascending a v rámci mezinárodního turné navštíví i Prahu. Fanoušky v pražském Foru Karlín roztančí přesně o měsíc později, a to 9. března 2018.

Indie rocková kapela Franz Ferdinand se zformovala v roce 2002 ve skotském Glasgow. Prvního výrazného úspěchu dosáhla v roce 2004, kdy vydala skladbu „Take Me Out“ a tím se vyšvihla na přední příčky světových rádiových hitparád a získala první nominaci na Grammy Award. Její kvalitu potvrdilo i vysoce oceňované první studiové album Franz Ferdinand vydané v témže roce.

V České republice byli Franz Ferdinand k vidění naposledy v roce 2012 na hudebním festivalu Rock For People a od té doby se objevovali pouze v okolních zemích.

Další informace budou následovat.

Vstupenky v ceně 990 Kč k dispozici v předprodejních sítích Ticketpro:www.ticketpro.cz  a GoOut: www.goout.cz

Koncert pořádá agentura Charm Music.

Oficiální Facebook událost koncertu: https://www.facebook.com/events/438170906584553/

Oficiální web Franz Ferdinand:http://www.franzferdinand.com

Oficiální FB Franz Ferdinand: https://www.facebook.com/officialfranzferdinand

https://www.facebook.com/officialfranzferdinand/app/123966167614127/

Diskografie kapely: