H&M BLOCK na Colours of Ostrava: Už máte svoje kovové brčko?

Až budete už za necelý týden brouzdat po festivalu Colours of Ostrava, nezapomeňte se zastavit v H&M BLOCKu. Nejenže v téhle relaxační zóně příjemně nasbíráte síly na další koncerty, ale taky v ní můžete udělat pár významných kroků, které pomůžou planetě. Třeba si pořídíte své první osobní kovové brčko. Anebo se naučíte několik triků se starým tričkem, které máte rádi a nechcete ho dát do koše.

Celý H&M BLOCK pojede ve stylu 3R – REUSE / REDUCE / RECYCLE. Letošním hitem téhle relaxační zóny jsou kovová brčka. Ta plastová začínají být out a vy teď máte skvělou příležitost stát u zrodu nové éry a být mezi prvními, kdo si do barů nosí na pití vlastní designovou věc. Proti plastovým brčkům, která spotřebováváme v nesmyslném množství a zabíjíme tak (nejen) mořský svět, vystupují světové celebrity včetně módní návrhářky Vivienne Westwood, herce Adriana Greniera a britské královny. A slyšet jsou už i známé hlasy z Čech.

„Snažím se vůbec doma brčka nepoužívat a odmítám je většinou i kdekoliv jinde. Zdá se mi to zbytečné zatěžování životního prostředí, stejně jako plastové kelímky, tašky, příbory a podobně. Kovová brčka mi přijdou jako príma věc, kterou si v H&M BLOCKu určitě vyzkouším a odnesu i domů. Je to skvělý krok k tomu, omezit ty haldy plastového odpadu, co zaneřáďují moře. Jen tedy, mezi námi, doufám, že si s ním nevypíchnu oko,“ říká Boris Carloff, který na festivalu vystoupí v pátek 20. července.

3R projekt H&M BLOCKu podporují i další, na Colours účinkující hudebníci – například Terezie Kovalová, Lenka Dusilová, Trosky a Vladivojna La Chia: „Mám několik tipů na to, co s takovým brčkem dělat. Má nesmírně mnoho výhod. Mimo to, že díky němu šetříme planetu, se s ním můžeme bránit. Představte si situaci – bavíte se s kamarádkou v baru, cucáte si svůj drink a přijde agresivní predátor, který vás chce na baru znásilnit. No tak ho prostě tím kovovým brčkem praštíte a nebo ho s ním bodře píchnete do slabin. Kovové brčko můžeme dát na řetízek a nosit ho jako módní doplněk, který sem tam namočíte třeba do Betonu. Vsaďte se, že kovové brčko na krku nikdo nenosí, budete originální! Kovové brčko může fungovat také jako skvělá antistresová hračka. Vzpomeňme si na americké filmy, kde každý správný hacker během záchrany lidstva nebo infiltrování se do zlé banky tančí s tužkou mezi prsty. Pomáhá mu to v soustředění a myšlení. Takže až budete zase v baru čekat na svůj oblíbený drink, začnete si s brčkem hrát a třeba vymyslíte něco nesmírně užitečného, co pomůže zachránit tento svět!“

Pokud jedete v upcyklaci, budou vás v H&M BLOCKu bavit workshopy, tentokrát s tričky. Nevěřili byste, co všechno se dá rozstříháním látky ze starého kousku oblečení udělat. Odnášet si budete stylové čelenky, šperky na krk i na ruce a nejrůznější přívěšky.

V 3R stylu se v H&M BLOCKu bude podávat také jídlo. Ať už si u Tommy’s Food Truck objednáte vyhlášený burger, pikantní quesadillas, snídaňové sendwiche s vejcem anebo müsli s jogurtem (jo, tentokrát bude i brunch!), dostanete je vždy s BIO papírovým nádobím, zabalené do obalů z kompostovatelných surovin, s BIO ubrousky a s dřevěnými příbory.

A hudba? DJ Soulphonique měl před rokem takový úspěch, že je tentokrát atmosféra H&M BLOCKu i výběr účinkujících DJů výhradně v jeho rukou. Těšit se tak můžete na pravý nu funk. Z Ostravy!