I v dubnu je v Livignu co dělat

I když se na českých horách pomalu loučí s letošní zimní sezónou, vy své zimní vybavení ještě nemusíte schovávat definitivně do sklepa. V Livignu to v dubnu pořád žije, stále se dá lyžovat a čeká vás tam i spousta zábavy. Relaxační centrum Aquagranda láká na virtuální realitu a hudební nadšenci by si neměli nechat ujít znovunavrátivší festival Snowland. Jarní nabídce však dominuje skipas zdarma, díky němuž vás dovolená vyjde levněji.

Livigno jeho návštěvníci milují. Nabízí totiž nejen jedno z nejlepších zázemí pro zimní sporty v Evropě, ale díky nadmořské výšce 1816 metrů zde téměř stále svítí sluníčko a na sjezdovkách panují dokonalé sněhové podmínky. Livigno však není jen sport, ale i poznávání, relax, zábava a kultura.

Skipas zdarma

Přestože konec dubna svým počasím možná bude lákat k jiným sportovním aktivitám, díky skipasu zdarma se stále vyplatí vyrazit do Livigna si zalyžovat. V termínu od 15. 4. do 1. 5. jej získají všichni, kdo si zarezervují pobyt na 4 noci v zapojených hotelech či 7 nocí ve vybraných apartmánech. Seznam zapojených ubytování naleznete na livigno.eu.

Foto: Livigno

Více sluníčka, méně lidí

Díky tomu, že v Evropě již skončily jarní prázdniny, si sjezdovky v Livignu užijete naplno bez tlačenic a davů lidí. V Livignu i v tomto období stále leží sníh, navíc je mnohem více sluníčka, a tak budete mít jedinečnou možnost nachytat první bronz. Zasněžené vrcholky zalité sluncem zkrátka mají neopakovatelné kouzlo.

Foto: Livigno

Lyžování s východem slunce

Milujete nevšední zážitky? Pak si nenechte ujít lyžování za východu slunce. To umožňuje skiareál Sitas každé úterý od 7.00 do 9.00 hodin pro všechny, kteří si rádi přivstanou, aby byli na svahu mezi prvními. Ranní lyžování na manšestru pak zpečetíte lahodnou snídaní, bohatou na sladké i slané speciality. Lístky v ceně 45 eur lze zakoupit na sitas.ski.

Foto: Livigno

Aquagranda s virtuální realitou

Po náročném dni byste neměli zapomenout na odpočinek a relaxaci, pro něž je jako stvořené centrum Aquagranda. Jedná se o jedno z největších a nejmodernějších sportovních, wellness a relaxačních center v Evropě. Letos svou nabídku rozšířilo o virtuální realitu s nejmodernější multismyslovou technologií. V zóně Slide&Fun si díky masce virtuální reality můžete zaplavat s hejnem velryb a potopit se k vraku lodi, plout vesmírem, objevit Atlantidu či zažít svobodu díky seskoku do Grand Canyonu.

Foto: Livigno

Snowland plný hudby

Livigno není ráj jen pro ty, co milují rychlou jízdu ze svahu. Na své si přijdou například i hudební fandové. Letos se do Livigna na konci dubna v termínu od 22. do 24. vrací 4. ročník festivalu elektronické hudby Snowland se světoznámými i lokálními DJs jako např. Fabri Fibra, Sven Väth nebo Steve Aoki. Nenechte si ujít nezapomenutelný zážitek díky mezinárodně uznávaným DJs, kteří budou hrát při západu slunce na zasněžených svazích.

Foto: Livigno

Gastronomie plná vybraných chutí

Livigno je známé svou prvotřídní gastronomií. Delikatesám již několik let vévodí bresaola – temně červené tenké plátky sušeného nasoleného hovězího masa, pokapané olivovým olejem a doplněné o plátky parmazánu. Z nápojů si nesmíte nechat ujít legendární Bombardino, horký nápoj, který odtud pochází, 1.816 pivo La Birra di Livigno z nejvýše položeného pivovaru v Evropě nebo lokální gin Contrabbando, který se vyrábí z místních bobulí jalovce. A v mlékárně Latteria di Livigno ochutnáte nejrůznější sýry a výtečnou zmrzlinu.