Mladí Češi staví nejzdravější budík na světě inspirovaný Markem Zuckerbergem

Tři studenti, Max Kozlov, Petr Štěpánek a Kryštof Mitka, vzali inspiraci od CEO Facebooku Marka Zuckerberga a začali tvořit ten nejzdravější budík na světě. Během 48 hodin od spuštění předobjednávek na crowdfundingové platformě Hithit se dostali za první cílovou částku 100 tisíc korun.Undout Sleep Box, hlavní produkt kampaně, vás pomocí světla, animací i zvuků připraví na to nejpříjemnější usínání a probouzení. Hlavním cílem je pomoci lidem zbavit se zlozvyku mít telefon v ložnici, aby si alespoň v ní mohli odpočinout.

„Chceme lidem zlepšovat život, zdraví a produktivitu přes super schopnost, kterou je spánek,“ říká s nadšením Max Kozlov, CEO startupu Undout. Dle Světové Spánkové Společnosti problémy se spánkem ohrožují zdraví nebo kvalitu života až 45% světové populace. Většinu hlavních rizik, jako sníženou produktivitu či zvýšenou šanci na smrtelné nemoci, které jsou spojené s nekvalitním spánkem, lze silně omezit správnou spánkovou hygienou. Řešením a pomůckou k lepšímu spánku může být právě přirozený budík,Undout Sleep Box, který vyvíjejí studenti z Prahy.

Na konci jara 2019 zveřejnil šéf Facebooku Mark Zuckerberg na svých sociálních sítích fotku krabičky, kterou vytvořil jako dárek pro svoji ženu s cílem jí umožnit lehčí vstávání. Tento koncept “Sleep Boxu”, který se v 6:00 rozsvítí a v 7:00 zhasne, otevřel světu s finální větou “pokud to nějaký podnikatel chce postavit pro více lidí, běžte do toho!”. Tehdy se pouze 18letý podnikatelský a marketingový nadšenec Max Kozlov nápadu chytl a běžel stavět první prototyp. Následně se spojil s kamarády z komunity aktivních středoškoláků, Petrem Štěpánkem, průmyslovým vynálezcem, a Kryštofem Mitkou, webovým vývojářem, aby spolu přetvořili myšlenku v reálný produkt, který bude násobně přínosnější než původní koncept a opravdu lidem zlepší spánek.

Po měsících vývoje, výzkumu a konzultacích s předními spánkovými experty vytvořili UndoutSleep Box, který pomáhá správně procházet celým spánkovým cyklem. Večer vás uvolní a uloží ke spánku neškodlivým červeným/oranžovým světlem s uklidňujícími zvuky. V noci vás ničím neruší, nevysílá žádné rádiové vlny a může vám nerušivě osvětlit pokoj. Zapnout a vypnout červenou lampu v noci můžete lehkým poklepáním Sleep Boxu. Ráno vás postupně vytáhne ze spánku jako kdybyste se probouzeli v přírodě. Vedle českého dřeva, simulovaným východem slunce, postupně se zvyšujícím jasem a s jistotou vás probudí i zvukem, např. zpěvem ptáčků.

Vývoj a výroba Sleep Boxů probíhá především v Čechách. Budíky z českého dubového dřeva jsou navržené v duchu moderního minimalistického designu. I když se na projektu podílí lidé z celého světa, spoluzakladatelé dbají na to, aby rozvoj dlouhodobě vycházel právě ze srdce Evropy. Ovládání budíku je rychlé a intuitivní. Nastavení jednotlivých časů, atmosfér, animací a zvuků probíhá přes mobilní aplikaci pro iOS i Android, kterou mají v plánu zakladatelé zlepšovat dlouhodobým rozšiřováním funkcí pro všechny vlastníky Undout Sleep Boxu.

Spuštění crowdfunding kampaně na platformě Hithit pro rozjezd projektu proběhlo 3. března prostřednictvím prezentace na konferenci Budoucnost Spánku v coworkingovém centru WeWork, kde mimo jiné přednášeli i přední čeští specialisté v oblastech kolem spánku. Kampaň si od začátku vede velice dobře, k první cílové rovině 100 tisíc korun, tedy 100% potřebné částky na první rozjezd, se dostala za pouhých 48 hodin. Další metou je částka 250 tisíc korun, díky níž by tvůrci mohli posunout fyzický i digitální produkt na vyšší úroveň pro všechny zákazníky. Pořídit si vlastní budík a podpořit zakladatele ve vizi zlepšení lidského zdraví, díky spánku, můžete  zde.

 
Tagy: