Poslední prázdninový cyklovýlet? Tady jsou 3 skvělé tipy!

Prázdniny jsou letos delší o jeden víkend a vypadá to, že by počasí mohlo přát venkovním aktivitám. Spojte je s relaxem a zakončete léto ve velkém stylu!

Ať už jezdíte na normálním kole nebo jste si oblíbili stále rozšířenější e-bike, máme pro vás tři tipy na výlet a následnou příjemnou rekonvalescenci. Když nestihnete vyrazit teď, nebojte se, hodí se i na babí léto.

Foto: spa.cz

Začneme zvolna…

A to v nejoblíbenějším cyklomístě jižní Moravy – Lednicko-valtickém areálu. Zámek v Lednici i ten ve Valticích navštíví ročně statisíce turistů a velká část jich tam dorazí na kole. Není divu: je tu nenáročný rovinatý terén a každých pár kilometrů narazíte na zajímavou stavbu, tzv. saletu. Těmi je lednicko-valtický areál prošpikován, a tak je stále na co koukat a čím se kochat.

I po „easy“ výletu na kole přijde vhod pořádná relaxace. Nejen cyklisti se ve Spa Resortu Lednice budou mít jako v bavlnce. Čeká na vás klasická masáž, koupel v jodové mořské vodě a neomezený vstup do bazénu. Při výběru pobytu pro cyklisty na vás navíc bude každý den přichystaný balíček plný energie na cesty.

Pokud si pro wellness pobyt v Lednici vyberete podzimní termín, máte velkou šanci zažít i některou z tradičních vinařských akcí, které se v tomto regionu každoročně konají. Vinobraní, burčákobraní či dny otevřených sklepů… Ale v případě, že se vydáte koštovat, nechte raději kolo v úschovně na hotelu, abyste si z dovolené neodvezli pokutu nebo úraz.

Foto: spa.cz

A teď přitvrdíme!

Na kole do hor? Ano! Tedy pokud se nebojíte výzev a nějakého toho kopce se jen tak nezaleknete. S elektrokolem jsou i horské cyklotrasy přístupnější. Ve Wellness Hotelu Říčky si ho můžete zapůjčit (v rámci vybraných pobytových balíčků dokonce zdarma) a prozkoumat nádherné okolí hotelu. Vydat se můžete za pozůstatky vojenského opevnění do pevnosti Hanička, do unikátního kostela s prosklenou střechou v Neratově nebo třeba na rozhlednu na Anenském vrchu.

Wellness Hotel Říčky je ideálním místem i pro romantickou dovolenou ve dvou. V pobytovém balíčku vás kromě elektrokol potěší i neomezený vstup do wellness a láhev vína jako dárek.

Foto: spa.cz

Ještě víc adrenalinu

Hotel Červenohorské sedlo patří k nejvýše položeným hotelům v republice. Cestou k němu je nutné zdolat mnoho zákrut a zatáček a taky pořádné převýšení, ale rozhodně to stojí za to. Odměnou je nádherný výhled na Jeseníky a čerstvý horský vzduch.

I zde si můžete zapůjčit elektrokolo a vyrazit na výlet. Ideálním cílem je například přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně či lázeňské město Jeseník.
V hotelu se navíc můžete v rámci pobytového balíčku těšit na bohatou polopenzi, uvolňující masáž, která vás po sportovním výkonu postaví na nohy a slevu do Areálu Kareš, kde se děti do sytosti vyřádí na adrenalinových atrakcích.
Další tipy na skvělé aktivní výlety najdete na portálu spa.cz.