Jste na home office? Super! Můžete dělat nazí

Pracovat z domova neboli mít home office je pro některé lidi bezesporu sen, který se ale ne každému dokáže vyplnit. Těžko budete dělat například práci prodavačky nebo zedníka z domova, tedy pokud nebudete mít e-shop a stavět svůj dům. V dobách karantény kvůli koronaviru se však stalo něco převratného. Čeští šéfové a majitelé firem, kteří se ještě na začátku roku chrtili o homoffice, jsou najednou svolní.

Na webu G.cz vyšel vynikající text, s jejich svolením ho přinášíme.

„…A když se budu při práci z domova snažit, tak mi ho možná šéf nechá už navždy.“ – tato myšlena určitě problikla s myslích nejednoho z karantenních zaměstnanců, kteří měli to štěstí, a jejich práce lze vykonávat z domova. Home office se samozřejmě týká i nás redaktorů. Předem bych rád upozornil na to, že tento článek byl psán z vyhřáté postele, zatímco vedle v kuchyni se vařil čaj a pekl toast.

Těchto 8 zaručených důvodů, proč je práce z domova lepší než vysedávání v kanceláři během celoplošné karantény, vás i vašeho šéfa přesvědčí o tom, že to budete chtít taky.

  1. 100% karanténa od otravných kolegů

Kromě toho, že jste chráněni v teple domova od možné nákazy zákeřným koronavirem, tak navíc nepotkáte žádného z vašich kolegů. Jasně, že většina z nich je super, ale pak tam jsou tací, kteří například vypijí poslední dávku kafe nebo se v openspace velmi rádi nahlas hádají nebo vás prudí s dotazy, což vás může rušit při vaší práci. My máme naštěstí dobrý kolektiv, ale co vy?

  1. Můžete makat úplně nazí

V zaměstnání bohužel panuje nějaká ta „štábní kultůra“, která vás nutí mít na sobě alespoň triko s hloupým nápisem a kalhoty. Při práci z domova máte výhodu v tom, že můžete chodit v podstatě v čemkoliv. Stačí být tedy sám doma a zatáhnout závěsy. Nakonec zjistíte, že trávit doma čas na „Adama a Evu“ je vlastně super.

  1. Žádné dovážkové služby vám neutečou

Přesně tak. Navíc je na tom skvělé to, že je karanténa, takže cokoliv vám dopravci přivezou, a je jedno jestli jde o jídlo, balík nebo nákup, tak to nechají za dveřmi. To v překladu znamená, že máte vše na dosah a jako bonus se s nikým neuvidíte a nebudete muset s nikým mluvit, protože to je pro všechny bezpečnější.

  1. Můžete zlepšit své kuchařské schopnosti

Zatímco někteří musí stále chodit do práce a jíst obědy v kantýnách, tak vy si můžete udělat geniální jídlo přímo z domova. S přehledem si zvládnete udělat dvanáctihodinový hovězí vývar, který jste před spaním v noci začali vařit a na oběd už bude ideální. Totéž platí o například pomalu tažených žebrech, pečeních nebo výpečcích. Udělejte si to hezké, dokud můžete.

Další čtyři tipy najdete na https://g.cz/home-office-nemusi-byt-zadrhel-ale-raj-pracujte-z-postele-a-chodte-po-byte-nazi/