Připravte se na zimu v termálních lázních

Podzim je ideálním obdobím, na to se zklidnit a dopřát svému tělu pořádnou dávku odpočinku. Kde jinde načerpáte nové síly než v lázních? A pokud si vyberete ty s termálními prameny, pro své tělo uděláte dobře dvojnásob. Prohřejete pohybový aparát, kůži poskytnete potřebnou péči a učešete pošramocené nervy. A nemusíte ani jezdit do mekky termálních lázní Maďarska, ale vybírat můžete i z nabídky lázní v Čechách.

Termální lázně působí na tělo jako blahodárný balzám. Vyznačují se speciálním termálním pramenem, který proniká hluboko do země, kde se ohřívá a následně vystupuje na zemský povrch. Ohřátá voda je díky tomu obohacena o léčivé minerální složky, což ji předurčuje k léčbě nejen pohybového aparátu, ale rovněž kožních onemocnění či nervové soustavy. Navíc perfektně působí jako prevence proti široké škále nemocí, a tak je vhodné je navštěvovat, i když se cítíte úplně zdraví.

Foto: Spa.cz

Za mekku termálních lázní je považováno Maďarsko. Nejznámějšími lázněmi je Hevíz s největším termálním jezerem, v němž se dá koupat i v zimě. Teplota vody totiž dosahuje 30 °C. Abyste si ale mohli užít výhody teplé termální vody dosyta, nemusíte vyrážet za české hranice.

Termály táhnou

„V podzimních měsících zaznamenáváme u klientů zájem o wellness s termálními prameny. Lidé si potřebují před zimou pořádně prohřát tělo a duševně si odpočinout,“ potvrzuje zájem Čechů o termální lázně Richard Šipoš z rezervačního portálu Spa.cz a dodává: „Z termálních lázní v Česku lidé nejvíce poptávají Velké Losiny, jelikož se jedná o nejznámější termální lázně u nás. V zahraničí zaznamenáváme zvýšený zájem o slovenské termální lázně Bešeňová, a to především ze strany rodin. Díky bohatému vyžití pro děti jde totiž o ideální místo pro rodinnou dovolenou.“

Foto: Spa.cz

Karlovy Vary – termály světové úrovně

Termální lázně, které se dají srovnávat i s těmi ve světě, se nachází přímo v Karlových Varech, a to v  Hotelu Thermal . Jeho po celý rok vyhřívaný venkovní bazén nabízí panoramatický výhled na celé město, o vaše tělo a duši se však perfektně postará moderní wellnes centrum s vnitřním thermall bazénem, vířivkou, Kneipovým chodníkem i různými druhy saun.

Jeseníky – klid v malebné přírodě

Jste-li zastánci klidnějších lokalit, doporučujeme Termální Lázně Velké Losiny, které se rozkládají v malebné přírodě Hrubého Jeseníku. Velké Losiny vynikají především sirnou termální vodou, jejíž teplota se pohybuje 36 °C. Na vlastní kůži ji můžete vyzkoušet v  Lázeňském hotelu Eliška či v termálním parku Velké Losiny.

Foto: Spa.cz

Teplice – nejstarší lázně s termálními prameny

Město Teplice je svým lázeňstvím proslulé a patří dokonce mezi nejstarší lázně u nás, v nichž se k léčbě především pohybového ústrojí využívají termální prameny. Jejich voda se pohybuje od 39 do 44 °C. Výjimečný komplex termálních bazénů THERMALIUM se skrývá v  Lázeňském domě Beethoven .

Pokud byste přeci jenom chtěli vyrazit za hranice, hned u našich sousedů na Slovensku naleznete několik termálních lázní. Například Lázně Piešťany, Trenčianské Teplice nebo již zmíněné termální lázně Bešeňová. Ucelenou nabídku termálních lázní najdete na portálu Spa.cz , který je specialista na wellness a lázeňské pobyty.
Tagy: