The.Switch zakopali zpěváka do hrobu mezi hady a další havěť

Dávám je už třetím singlem z posledního alba kapely. O režii klipu se postaral Jakub Mahdies. Zpěvák Štěpán Šatoplet si natáčení určitě náramně “užil“, dalšími aktéry klipu jsou totiž hadi, housenky, kobylky a brouci.

“Pro mě je písnička Dávám vždy jedním z vrcholů našeho setu. Ten refrén má v živém podání tak neuvěřitelnou sílu, že mi skoro pokaždé běhá mráz po zádech. Klip, který pro nás Jakub Mahdal natočil naprosto dokonale pasuje na to, jak v kapele tuhle pecku vnímáme. A rád bych fakt smeknul před naším zpěvákem Štěpánem, který podle mě podal svůj nejlepší herecký výkon ever”, dodává Michal Majkláč Novák, kytarista kapely. Kromě zasypání do hlíny se musel Štěpán vypořádat taky s hemžením všemožné havěti. Její obstarání si vzal na starost přímo režisér Jakub Mahdal: „Ve zverimexu jsem měl původně namířeno jen pro housenky, potkal jsem tam ale lehce podivnýho a zároveň moc fajn chlápka. Ten se mi sám nabídl, že mi půjčí hada, protože je chovatel a má toho doma spoustu. Normálně by mě podobná nabídka asi dost zaskočila, ale teď se to fakt hodilo,“ vysvětluje s úsměvem Jakub.

Skupina se nikdy netajila přes svou ponurou atmosférickou hudbu pozitivním přístupem k životu a vírou v lásku, jako nejdůležitější energii v námi známém vesmíru. To v singlu Dávám deklarují refrénem “Dávám nebi respekt, hvězdám smysl a lidem lásku, na kterou se můžou odvolávat.”

Loni na podzim odjeli The.Switch úspěšné klubové turné s novou eponymní deskou, během letošního léta se soustředí především na tvorbu nových skladeb. I tak je šance vidět kapelu naživo, a to v rámci putovní mega akce Létofest, která navštíví v průběhu prázdnin snad, kromě Prahy, všechna největší města v republice.

Na jaro 2019 mají The.Switch v plánu vzpomínkové klubové tour s pracovním názvem Beautiful 15 Years, kde chtějí po patnácti letech od vydání vzdát hold svému debutovému albu Beautiful, které z nich doslova přes noc udělalo jednu z nejvíce rezonujících tvrdě rockových kapel na domácí klubové scéně.

Termíny Létofest 2018:
20. – 21.7. České Budějovice
3.- 4.8. Brno
10. – 11.8. Ostrava
17. – 18.8. Olomouc
24. – 25.8. Karlovy Vary
31.8. – 1.9. Plzeň
7.- 8.9. Liberec
Tagy: