Kapela Vlny má nový klip z dílny animátora Martina Živockého

Nový singl Rybář pochází z debutového alba kapely Vlny, o jeho videoklip se postarala dvojice vynikajících animátorů Martin Živocký a Veronyka Jelinek. Vlny zahrají už 15. června v Praze.

“Oba animátoři citlivě vystihli atmosféru písně o muži, který ztratil ženu. Vždy, když vyrazí za obživou na moře, vrací se mu vzpomínky na ni. Věci, které vidí kolem sebe, mu ji neustále připomínají, protože jejich pouto bylo velmi silné, snad silnější než smrt.” Tak hodnotí práci obou animátorů a uvádí příběh klipu zpěvák kapely Karel Kolčava. Osobu Martina Živockého není patrně potřeba příliš představovat. Kromě jiných úspěchů je držitelem cen Anděl za videoklip k písni Borise Carloffa Falling. Veronyka Jelinek pracuje jako režisér a animátor v Čechách a z velké části také v zahraničí. V poslední době rozšířila svůj záběr o editoriální ilustraci a interaktivní projekty: “Kreativní spolupráce na projektech je fajn příležitost vyzkoušet si nové věci a postupy, ke kterým se člověk v komerční tvorbě často nedostane,” dodává Veronyka ke spolupráci na klipu.

Producentem skladby, stejně jako celého alba, je Boris Carloff. Novým singlem kapela navazuje na velmi úspěšnou skladbu Vlny, která zabodovala v českém éteru (umístila se například několikrát za sebou na první příčce hitparády Frekvence 1 a především u hudebních fanoušků.

Už 15. června zahrají Vlny v pražském Café V lese, zároveň už skupina pracuje na dalším klipu a dokonce i další desce.
Tagy:   ,