5 + 1 důvod, proč vyzkoušet Les Mills

Novozélandský program Les Mills dobyl už 80 zemí světa a jeho popularita rychle roste také v Česku. Důvodů je celá řada: propojuje cvičení s hudbou, sází na skupinovou motivaci a je neuvěřitelné pestrý!

#1 Sedne vám na tělo

Na trénincích Les Mills můžete cvičit s činkami, tančit, boxovat nebo se protahovat. Můžete hubnout, nabírat svaly nebo třebapracovat na vytrvalosti. Záleží jen na vás, jaký z nabízených programů si vyberete. Jejich přehled najdete na konci tohoto článku.

„Ideální je lekce mezi sebou kombinovat. Třeba BODYPUMP zaměřený na silovou vytrvalost střídat s BODYATTACK, což je cardio trénink,“ radí Kateřina Kulštrunk, která se Les Mills věnuje přes 5 let a v Kladně vede vlastní klub Fit Effect.

#2 Nikdy vás nezačne nudit

Les Mills nikdy neomrzí. Choreografie tréninkových sestav je totiž řízena globálně a mění se vždy po třech měsících.„Díky tomu máte možnost naučit se jednotlivé cviky, pochopit jejich smysl a pak už se jen zlepšovat a sledovat vlastní progres. A když už si myslíte, že všechno skvěle zvládáte, choreografie se změní a vy tak čelíte novým výzvám,“ říká Katka.

#3 Udrží vás v tempu

Důležitou součástí Les Mills je hudba, která vás udrží v rytmu a tempu. Nenechá vás polevit. A cvičení vás díky ní bude daleko víc bavit – hlava zapomene na dřinu, kterou zrovna prochází vaše tělo. Díky pečlivě zvolenému tempu je cvičení doslova návykové.

#4 Nezničí vám zdraví

Choreografie připravují odborníci na fitness, lékaři, fyzioterapeuti i vědci, kteří tréninky plánují tak, aby byly maximálně efektivní, zábavné a zároveň neměly negativní dopad na zdraví. Lekce navíc vedou zkušení instruktoři, kteří s vámi projdou správnou techniku cvičení a opraví vaše chyby. „Les Mills zvládnou i začátečníci – instruktor jim totiž v rámci lekce nabídne také jednodušší varianty provedení cviků,“ upozorňuje Katka.

#5 Užijete si ho s přáteli

„Na skupinových lekcích je skvělé, že mohu být s přáteli a přitom si dát do těla. Není nic lepšího, protože motivujete jeden druhého, abyste se posunuli ještě dál,“ říká herečka Nina Dobrev, herečka známá ze seriálu Upíří deníky.

#6 Krásně se na něj obléknete

Herečka Nina Dobrev je nejen velkou fanynkou Les Mills, ale také tváří značky Reebok, která je jediným autorizovaným dodavatelem oblečení pro tento program. Ve své Les Mills kolekci propojila inovativní technologie s moderním designem. Prohlédnout si ji můžete zde: www.reebok.cz/nina_dobrev

Vyberte si ten nejlepší Les Mills program pro vás

BODYPUMP – Cvičení s nakládací činkou, při které procvičíte všechny hlavní skupiny svalů. Je vhodná jak pro začátečníky, tak pokročilé.

BODYATTACK – Kardiotrénink zaměřený na rozvoj síly a vytrvalosti. Dle zvolené varianty si zacvičí i trénovaný sportovec.

BODYBALANCE – Program s prvky jógy, tai-či a pilates. Po 45 minutách cvičení následuje 10minutová relaxace.

BODYCOMBAT – Lekce jsou inspirované bojovými sporty. V první části procvičíte techniku cviku, ve druhé se instruktor zaměří na rychlost, vytrvalost a zvýšení fyzičky.

GRIT – Rychlostí a vysoce intenzivní intervalový trénink pro vyrýsování postavy.

CXWORX – 30minutové posilování středu těla pro zlepšení celkové výkonosti.

RMP – Skupinová jízda na rotopedu slouží jako dobrý odrazový můstek k dalšímu cvičení.

BODYJAM – Unikátní spojení hudby a tance s danou choreografií o délkce 30, 45 nebo 55 minut.

BODYSTEP – Napodobení chůze do schodů vylepší vaše stehna a zpevní váš zadeček.

BODYVIVE – Spojuje jednotlivé prvky programu do optimálního mixu pro zlepšení síly, fyzičky a posílení středu těla.

TRIP – Vyostřená verze RMP. Hlavním rozdílem je trasa promítaná na plátno před vámi a pocit, že jedete po horské dráze.

SH’BAM – Taneční cvičení, které je návykové svou bláznivostí. Abyste se bavili, nepotřebujete znát žádné taneční kroky, vystačíte si s hravostí.

Pro více informací sledujte:

http://www.reebok.cz

Facebook.com/ReebokCzechRepublic

Instagram.com/REEBOK_CZ
Tagy: