Kapela Eddie Stoilow zahajuje oslavy dvacetin novým videoklipem a koncertem na střeše

Pražská pop-rocková skupina Eddie Stoilow letos oslaví dvacet let na scéně. K tomuto významnému jubileu sobě i fanouškům nadělí hned několik překvapení. Tím prvním je pohádkový videoklip k novince Grateful. Píseň je předzvěstí nového studiového alba, které kapela v kolaboraci s novým právoplatným členem Ondřejem Jančovičem, známým pod pseudonymem DJ Dafonic, plánuje vydat na podzim letošního roku. Tuto novinku i lety ověřené hitovky si příznivci kapely budou moci na živo poslechnout ve čtvrtek 15. června na Střeše Radost v Praze. Při této speciální příležitosti frontmana Honzu Žampu na pódiu doprovodí většina původních členů, kteří stáli po jeho boku spoustu let.

Jak již název novinkového singlu Grateful napovídá ústředním motivem je vděčnost. „V písničce jde především o radost z každého nového dne, co můžeme naplno prožít. Kromě toho zahrnuje také vděk za rodinu, lásku či zdraví a v neposlední řadě i radost z toho, že můžeme dělat to, co nás baví. V mém případě je to hudba,“ vysvětluje Honza Žampa. Poselství songu doprovází videoklip, který je designovaný jako fantazy animační pohádka.

Foto: Adam Maršál

Celý příběh klipu se odehrává v pestrobarevné přírodě, která dokonale ladí s náladou písně. Obsahově jde o vizi nádherného dne, který nezahrnuje stresy z města, špatných zpráv či politiky, a je pomyslnou oslavou svobodného pohybu. „V klipu se proháním na elektrokole bez konkrétního cíle krásnou přírodou. Všude kolem mě se dějí malebné věci. Jde o iluzi skvělého dne s absencí stresu a bez přítomnosti davu lidí. Čas od času je totiž nutné zabrzdit, užívat si jen konkrétní moment a čerpat sílu z přírody. Na konci videa se ukáže, že o tom samém sní i malý chlapec, kterého ztvárňuje můj syn,“ přibližuje videoklip frontman Eddie Stoilow.

Klip k singlu Grateful vznikl pod vedením mladého talentovaného režiséra Paula Wurcela, jehož fantazie nemá téměř žádné hranice. Filmování probíhalo převážně v krásné přírodě na Karlovarsku, část záběrů ale vznikla na Kanárských ostrovech či v Praze. „Bylo to celkově dost náročné natáčení. Často šlo totiž o poměrně těžce dostupné lokace. Já jsem navíc skoro celou dobu jezdil na kole… Situaci mi dost ulehčilo to, že šlo o elektrokolo se silným motorem od Bosch eBike Systems. Je to super vynález a prostředek, který mi zajišťuje svobodu pohybu nejen v přírodě, ale i v běžném životě ve městě,“ přibližuje průběh natáčení Honza Žampa. K natáčení se používala nejmodernější videotechnika, dost záběrů vzniklo za použití dronu. Technicky nejnáročnější částí celého videoklipu byla efektová postprodukce, o kterou se postaral Tomáš Lec.