Mandrage si udělali soukromý mejdan s kamerou a Berenikou Kohoutovou

Jedna z nejúspěšnějších domácích kapel, Mandrage, vydala před Vánoci nový singl Motýli, jenž je inspirován metaforou “mít motýly v břiše” a je další ochutnávkou z chystané desky. Vydání alba s názvem Po půlnoci je naplánováno na 19. ledna. Kapela jej představí naživo v rámci jarního turné, které odstartuje 2. února v pražském Foru Karlín.

Scénáře a střihu videoklipu s Berenikou Kohoutovou v hlavní roli se chopil bubeník MandrageMatyáš Vorda, na režii spolupracoval s kameramany klipu Tomášem Kasalem a Michalem Budinským.„První den jsme natočili všechny scény z barů a další den zbývající záběry u našeho klávesisty Franty v novém bytě, od kterého si ten den převzal klíče. Klip je na světě a my jsme vděční všem, kteří nám umožnili vše takhle rychle zvládnout,“ komentuje bubeník Matyáš Vorda.

Berenika Kohoutová dodává: „Zlobivý holky se vždycky hrajou skvěle! Když můžete navíc rozbít pár skleniček, protože to je ‘v roli’, tak to je nejvíc. Kluci z Mandrage jsou strašně skvělí, vůbec nemachrujou a natáčení s nima bylo moc příjemný. Snad se spojení romantický písničky a punkovýho klipu bude lidem líbit tak, jako mně!“

Singl pochází z připravované desky Po půlnoci, kterou kapela v prosinci dokončovalav berlínských Red Bull Studios. Album bude obsahovat 12 písní, na kterých se hudebně i textově podíleli všichni členové Mandrage.

Následné turné k albu Po půlnoci kapela odstartuje 2. února velkým koncertem v pražském Foru Karlín a potézavítá do dalších 6 měst v České republice. Pro brněnské fanoušky již přidala druhý termín na 14. února. Předskokanem bude mladý písničkář a busker Jakub Ondra. Vstupenky jsou k dostání v předprodejní síti Ticket Stream.

MANDRAGE TOUR 2018

2.2. – PRAHA – Forum Karlín

8.2. – LIBEREC – Dům kultury Liberec

9.2. – PARDUBICE – ABC Klub

14.2. – BRNO – Sono Centrum

15.2. – BRNO – Sono Centrum – vyprodáno

17.2. – OSTRAVA – Dům kultury Akord

2.3. – PLZEŇ – Kulturní dům Peklo

3.3. – ČESKÉ BUDĚJOVICE – Kulturní dům Vltava

Foto: Lukáš Wagneter Red Bull Media House a Tomáš Gál