Popovídej si online s DJs a barmany v rámci Jägermeister Drop Ins

Situace v kultuře není lepší. To, co se dělo v oblasti klubové kultury na jaře je zde zpět, dá se říct, že snad v ještě horší podobě. Světlo na konci tunelu je obrazně vidět velmi málo. Djs, muzikanti, barmani a ostatní profese spojené s noční zábavou na tom tedy nejsou moc dobře. I proto ledově namražený Jägermeister pokračuje se svým projektem MEISTER DROP-INS, Ten na digitální platformě dává prostor vybraným meistrům k tomu, aby mohli předávat svoje skills s fanoušky.

Fanoušci, ostatní muzikanti nebo kdokoliv může zarezervovat svůj časový slot a strávit se s vým oblíbeným muzikantem nebo hudebním producentem. Z českých a slovenských umělců se do projektu zapojili mimo jiné například NobodyListen, Dj Schwa, DJ Friky, Calin, Radimo a mnoho dalších. Můžete s nimi tedy jenom pokecat, nechat si zahrát dj set nebo pokecat problematiku pořádání akcí nebo koncertů. Vše je zdarma. Prostor a čas meisterů dotuje Jägermeister, který tak podává ruku těm. kteří v tuto dobu přišli o živobytí.

Komplet seznam a odkaz na platformu MEISTER DROP-INS zde:

https://www.save-the-night.com/meisters

DJ SCHWA

Podle zájmu se zaměřím se na několik okruhů:

Práce v nahrávacím studiu ORM – hudební produkce, mix a mastering. Uděláme virtuální tour po nahrávacím studiu a představím své oblíbené přístroje. Popíši způsob jakým pracuji, nejrůznější postupy a techniky, včetně používání starých magnetofonových pásků.

Komiks: Mohu lidem představit jak vznikají akce Komiks, které již šestým rokem organizuji s Fatty M. Rád pohovořím o všem – přes booking djs, zvuk, grafiku, pronájem lokací, světlech po organizaci akcí. Mohu zmínit i nejrůznější peripetie s úřady a policii.

Djing – zde si můžeme povídat o všem co souvisí s djingem, cestováním a bookingy. Hraji skoro 20 let a mnoho let jsem strávil v Sydney. S djingem jsem procestoval skoro celý svět a navštívil zajímavé lokace a festivaly v Austrálii, Indii, Číně, Japonsku, Americe, Mexiku, Německu a Anglii. V Austrálii jsem hrál jsem často i live s projektem Shades Of Gray.

Beef records – tento label vedu od roku 2006. Můžete se mě zeptat na vše co souvisí s vydávaním hudby, výrobou vinylů, prodejem desek, streamingem, downloady, podepisováním smluv, samplingem atd.

Radimo

Volám všechny producenty, členy kapely nebo lidi, kteří chtějí uspořádat živé video nebo speciální akce s živou hudbou a DJs. Rád se podělím o své zkušenosti ve všech těchto oblastech. Můžeme hovořit o historii samplování, jak a kde samplovat, jak pracovat se samply a začlenit je do vašeho hudebního produkčního stylu.

Produkovali jste vlastní hudbu a nyní je čas ji hrát živě? Sám nebo s živou kapelou? Mohu vám s tím pomoci.

Plánujete živé video relace s kapelou nebo chcete uspořádat akci s Djs a kapelami a chcete to odlišit od všeho? Pojďme se domluvit.

DJ Friky

Uvažuji o tom, že udělám nějaké lekce pro začátečníky od nuly! Také chci lidem ukázat, jak dělám své živé přenosy se zelenou obrazovkou a barevným klíčem. Pak jedno video představující malou A-V přehlídku. Můžeme se podívat blíže na moji práci jako DJ technický specialista – ukážu několik zajímavých kousků DJ vybavení. Těšim se na to, až pokecám s lidmi z celé republiky.

Saxofrancis

Hej lidi! V mém DROP-INu můžete očekávat spoustu věcí. Můžu dělat live show se saxofonem nebo nějaký krátký workshop / masterclass o hudební produkci, PR a online marketingu nebo tutoriálu o tom, „jak si pustit píseň na vlastní pěst“.

Také můžu udělat nějaký začátečnický tutoriál pro smíchání dvou stop dohromady, abych vám ukázal základy. Určitě můžeme mluvit o všem, co byste chtěli vědět o mé hudební cestě (koncerty na pláži Zrće atd.), technickém zázemí nebo mé show. Těším se, až se s vámi spojím a proberu všechny ty věci, tak neváhejte a jděte do toho!

NobodyListen

Rád bych své živé přenosy Drop-Indělal různými způsoby.

Za prvé, vzdělání. V mistrovské třídě tak nějak ukázat lidem, jak začít s DJingem nebo produkcí vlastní hudby. Vysvětlete některé základy, jako je mixování dvou stop, jak vytvořit jejich první rytmus. Mohl jsem hrát nějakou svou vlastní hudbu, výhradně na těchto přímých přenosech, a vysvětlovat krok za krokem.

Za druhé, živé DJ sety. Takže si každý může užít domácí párty a přeměnit své obývací pokoje na kluby pro Drop-In.

A konečně, některé živé přenosy by měly být spíše nenáročné a vtipné.

foto: Jägermeister
Tagy: