Poslanecká sázka o výsledek derby Slávie a Sparty má překvapivého vítěze – mládežnický fotbal!

Včerejší derby mezi Spartou a Slávií vzbudila všeobecné vášně – bez přehánění by se dala označit za český fotbalový zápas roku. Imunní proti ní nezůstaly ani lavice Poslanecké sněmovny. Výsledek zápasu byl předmětem sázky poslance a oddaného fanouška „červenobílých“ Jana Skopečka (ODS) a jeho kolegy Patrika Nachera (ANO), který zase hájí barvy klubu z Letné. Slávie na domácím území v Edenu výsledkem 2:0 potvrdila, že je ve formě. Na Nachera tak čeká leštění vitríny se slávistickými trofejemi. Vítězem sázky je ale především mládežnický fotbal.

Vítězem poslanecké sázky se po slávistickém triumfu 2:0 tedy stal Skopeček z ODS. Kromě toho, že se s Nacherem domluvili na trestu pro poraženého, bylo jejich hlavním cílem podpořit mládežnický fotbal. Poražený má totiž koupit dresy obou týmů, nechat je podepsat hráči, a uspořádat dražbu. Výtěžek z ní půjde právě na výchovu mladých fotbalistů.

„Slááávia!!!! Sázka je sázka, kolega Patrik Nacher si už hledá iron s hadrem a na Slávii se těší, jak vyleští vitrínu s poháry. Hlavně kupuje dresy obou týmu do dražby. Rád Ti ale kolego přispěju, neboť výtěžek půjde na fotbalovou mládež,“ neskrýval svou radost na Twitteru předseda sněmovního Rozpočtového výboru Skopeček. Nacher se totiž vsadil, že pokud prohraje, bude muset vyleštit vitríny se slávistickými trofejemi.

Poslanec vládní koalice téměř ihned reagoval: „Trochu tam tu vitrínu pošudlám. Aspoň z té sázky něco budou mít malí fotbalisté. Teď jen nevím, jestli na podzim takovou sázku opakovat. Rád bych taky někdy vyhrál. Ale jo, do třetice všeho dobrého, jsem nepoučitelný životní optimista.“ On sám měl přitom pro opozičního kolegu připravený trest v podobě praní a žehlení sparťanského dresu.

26. ligové kolo, které Slávie se Spartou odehrály včera na domácím stadionu prvního jmenovaného klubu v Edenu, je v pořadí již 13. zápasem zakončeným vítězstvím „červenobílých“. V ligové tabulace už oproti druhé Spartě vede o celých 17 bodů. Zdá se, že slávisté mají letos titul na dosah – je to vůbec poprvé od roku 2016. Fakt, že je tým ve formě, potvrzují i jeho úspěch v Evropské lize. V té na ně teď čeká velká výzva v podobě londýnského Arsenalu.