ROCK’N’RIDE láká na SuperEnduro pod širým nebem, freestyle a hudbu

V termínu 28. – 30. července se v areálu Kavčák u Benešova odehraje motocyklový festival ROCK’N’RIDE. Celý víkend se ponese ve znamení freestyle motokrosu, super endura a skvělé muziky. Kromě této netradiční kombinace si pořadatelé pro návštěvníky připravili ještě jeden naprostý unikát. V rámci ROCK’N’RIDE se totiž v České republice historicky poprvé uskuteční závod SuperEndura pod širým nebem.

Festival ROCK’N’RIDE navíc láká ještě na jedno další prvenství. Vůbec poprvé dojde k propojení freestyle motokrosu a super endura v rámci jedné víkendové akce. Myšlenka spojit freestyle motokros, super enduro a hudbu se zrodila v hlavách Libora Podmola, Martina Koreně a bratrů Kuklíků. Ti všichni budou v rámci ROCK’N’RIDE závodit. „Myslím, že půjde o pořádný letní adrenalin,“ slibuje Libor Podmol, mistr světa z roku 2010 a několikanásobný medailista z prestižních X-Games.

Nejočekávanější a nejnapínavější částí programu bude sobotní závod SuperEnduro pod širým nebem, ten se na venkovní trati v České republice uskuteční poprvé. Pořadatelé ale lákají i na další vychytávky, díky kterým návštěvníci jen tak nepřestanou lovit nové adrenalinové zážitky. „Pro motocyklové nadšence máme připraveno několik specialit. Pokud přijedou na své mašině, mohou si například zablbnout na šestikilometrovém endurovém okruhu,“ doplňuje Martin Kuklík.

Motocyklový festival ROCK’N’RIDE slibuje nabitý program od pátku až do neděle. Páteční odpoledne bude ve znamení soutěžní kategorie Cassida FMX Best whip. V sobotu se pojedou závody SuperEnduro na venkovní trati a proběhne i soutěž Cassida FMX best trick. O tom, že to bude opravdu velkolepá podívaná, svědčí účast těch nejlepších jezdců. V čele sobotní freestyle motokrosové show bude Libor Podmol, kterého k souboji vyzve jeho mladší bratr Filip Podmol, zkušený Martin Koreň a další jezdci z české špičky. V SuperEnduru půjde zase o souboj domácích šampionů Ondřeje Helmicha s Radkem Tomanem. Nedělní program bude patřit druhému ročníku oblíbeného enduro sprint závodu na počest Jaroslava Kuklíka.

Neodmyslitelnou součástí bude samozřejmě i atraktivní hudební program. Ten přijde na řadu v pátek a v sobotu večer. V pátek vystoupí oblíbená kapela Prague Conspiracy v čele se zpěvačkou Anetou Galisovou, v sobotu odpoledne zahraje punk-rocková kapela Základní vzdělání, večer pak zpěvák Jakub Děkan. Po koncertech se na značky postaví parta ostřílených DJs a rozjede se pořádná afterparty, kde poteče ledově namražený Jägermeister proudem až do časných ranních hodin.

Pokud si nechcete nechat ujít jedinečný motocyklový festival, dorazte v termínu 28. – 30. července na ROCK’N’RIDE do areálu Kavčák u Benešova. Více informací a podrobný program najdete na www.rocknride.cz, kde jsou k zakoupení i vstupenky.