Salta i placáky. Lom na Chrudimsku oživí skokani do vody

Závod v jednom z nejatraktivnějších extrémních sportů, účast nejlepších českých skokanů, bohatý doprovodný program, koncerty a DJs, to je DEKSTONE HighJump Cup 2017. Druhý ročník poháru v extrémních skocích do vody v otevřené přírodě proběhne 1. a 2. září 2017 v prostředí žulového lomu u Trhové Kamenice.

Návštěvníci se mohou těšit na dvoudenní program složený ze skokanského závodu z platformy 12, 16 a 20 metrů nad vodní hladinou a na závod ze speciální houpačky. Svou účast na závodech již v tuto chvíli přislíbili přední čeští skokani a také jejich kolegové z Německa a Švýcarska.

Hlavním favoritem z domácích luhů a hájů bude 27letý Jan Bílý, mistr České Republiky z roku 2015, který se skokům do vody aktivně věnuje od roku 2008 a na srpnovém mistrovství ČR v Hříměždicích si vyskákal třetí místo. O vítězství se popere také talentovaný mladík Denis Vantuch, český mistr z roku 2016 a stříbrný z letošních Hříměždic. Muže doplní jediná česká cliffdiverka Petra Smolíková.

Přijedou hvězdy z Německa a Švýcarska

Největší zahraniční hvězdou letošního HighJump Cupu bude Švýcar Andreas Hulliger, mistr Evropy a několikanásobný vítěz závodu Highjump v Hříměždicích. Andy do svého repertoáru začleňuje ty nejtěžší skoky, které jsou pro diváky velmi atraktivní. Mezi další zahraniční esa patří také Švýcar Laso Schaller, aktuální držitel světového rekordu ve výšce skoku do vody, který získal v roce 2015 pokořením švýcarského vodopádu Maggia vysokého 59 metrů. Dalším hvězdným jménem je německý reprezentant Jan Wilko Heinzel, profesionální cliffdiver s osobním rekordem 30 metrů a držitel 3. místa z mistrovství Evropy v roce 2014 ve Švýcarském Locarnu. Jan se představí i v nadstavbovém programu. Chybět nebude ani Němec Patrick Arendt, známý jako Princezna a nepřehlédnutelný člen Highjumpové komunity.

Bohatý doprovodný program a večerní party na louce

V rámci doprovodného programu se představí i skupina splashdiverů z Německa, kteří se postarají o nenapodobitelnou show ve skoku stylových placáků. Letos si navíc přivezou obří nafukovací tubus alias BLOB, do kterého si jeden odvážlivec sedne a další skokani dopadem na druhou stranu tubusu vymrští jeho tělo přes deset metrů vysoko. Návštěvníci si mohou vyzkoušet jízdu na paddleboardech nebo stabilitu na slackline. Odvážlivci z řad diváků budou mít možnost otestovat svou odvahu a skočit si z výšky 12 metrů.

Večerní program pak zahájí působivá Fireshow. Na své si přijdou i vyznavači dobré hudby. Po skončení závodů se o hudební zážitek postarají v pátek kapely Nuu, Volant a No Rules, v sobotu pak Drum For Fun, Pio Squad, Dukla Vozovna a DJ Ventoline Live Show. Koncerty večerní zábava nekončí. Po nich bude následovat taneční afterparty s českými Djs, jako Dyjego, Akademy, Jamania, Don Disko a dalšími.

Parkování a kemp v ceně vstupenky

Na návštěvníky akce čekají stánky s občerstvením, vychlazeným pivem, prostorné parkoviště a stanové městečko s nezbytným hygienickým zázemím. Za parkování a stanování nezaplatí nic navíc, protože je v ceně vstupenky. Vstupenky na DEKSTONE HighJump Cup 2017 lze na oba dva dny 1. a 2. září zakoupit v předprodeji za zvýhodněnou cenu 350 Kč do konce srpna, na místě pak za 400 Kč. Možno zakoupit vstupenky i na jednotlivé dny. Občané Trhové Kamenice po předložení OP budou mít vstup zdarma, mohou však přispět dobrovolným vstupným.

Web: highjumpcup.cz

Facebook událost: www.facebook.com/events/365667553849751/

Předprodej: Restaurace na Poseidonu, Nábřeží Závodu Míru 1898, Pardubice

www.smsticket.cz