Brixtn představují debutové album Cizí byty klipem Děvka

Kapela Brixtn má za sebou několik úspěšných singlů, například song Inspirace nebo Funpark a eponymní EP. Album Cizí byty obsahuje deset skladeb a název dává vědět, že inspirací příběhů pro jednotlivé písně byly prostě zážitky v různých cizích bytech. Album v sobě nejčastěji opakuje téma všemožných pochyb a váhání nad správností rozhodnutí, se kterými se musí člověk vypořádat.

Brixtn album nahrávali a mixovali ve svém domácím studiu, o mastering se postaralo londýnské studio Fluidmastering. „Paradoxně nám dost pomohla koncertní pauza způsobená současnou situací, protože jsme byli pořád zavření doma ve studiu a měli hodně času na dokončení alba. Teď už je album hotový a vydaný, tak to na nás postupně začíná doléhat. Nemůžeme se dočkat, až budeme moct album představit na koncertech.“ Komentují vznik desky Brixtn.

Pochmurný klip s chytlavým vizuálem zobrazuje zpěvákovu sebekritickou zpověď dívce, která několikrát zamávala s jeho důvěrou. O video se postaral Michael Jurásek, který s Brixtn spolupracoval už několikrát, režie se ujal Bart Klimsza. Hlavní představitelku ztvárnila Kamila Holíková. Koncertní tour jako takové současná situace sice nepřeje, i tak se ale fanoušci Brixtn mohou těšit na milé překvapení. Zahrají v několika bytech spřátelených hudebníků.

foto: Marek Klenotič
Tagy: