„Temnej Pokáč“ Smrtislav míří do klubů

Smrtislav se rozhodl dát si letos na podzim pár štací po místech, který má rád. V plánu má celkem pět klubových zastávek, které odstartuje v Brně 27. října. Poté vystoupí v Praze (9. 11.), Olomouci (21.11.), Plzni (26.11.) a Hradci Králové (9. 12.).

Je jasný, že se zase můžete těšit na český texty, kterým dominuje láska a maximální optimismus. Vlastně ne, spíš temnota s trochou nadsázky a humoru. Smrtislav je Tuzex. Toho znají hudební fanoušci z působení v kapelách Sunshine, Vanessa, nebo z jeho vlastních projektů jako Scissorhands a Super Tuzex Bros. Smrtislav si pro tohle svoje menší turné připravil i nový songy. Můžeme začít taky vyhlížet jeho novou desku, která vyjde příští rok.

Hostem všech zastávek bude Jakub Šmucr, dřívější frontman dnes už nehrajících metalových Shogun Tokugawa. Ten vyměnil nekonečný úrazy na pódiu a všeobjímající pískání v uších za poklidnou akustickou kytaru a intimní atmosféru kaváren. Letos vydal vlastním nákladem a formou audiokazet (!) svou první desku s názvem Někam dál.

“Sunshine, Vanessa. Milujete? Já jo! S dlouhohrajícím debutem Notorickej samotář (název ze života) totiž zkombinoval právě dvě své (ex)plnohodnotné kapely a z každé si vzal to nejlepší. V souvislosti se Smrtislavovou ranou tvorbou často padalo jedno jméno. Kodym. Ve spojitosti s plnohodnotnou deskou to už může říct jedině člověk bez fantazie. To, že Tuzex kňourá, jako by se právě probouzel se západem slunce v sametu s nedopitou láhví Vavřince, přece není to hlavní. Je to dark-popové, vamp-rockové, goth-dancové a roztomile pubertální. V kombinaci s pražským amfetaminovým frázováním ironických textů tak Smrtislav z šálku, který nějak původně nebyl úplně můj, udělal přesně mojí kávu. Černou. Jak jinak.“

FOTO: Smrtislav
Text: Ivana Novotná