Naučte se sami sobě lépe rozumět prostřednictvím snů

Mnozí z nás se cítí v dnešním světě ztracení a frustrovaní tváří v tvář nekonečnému proudu rozhodnutí, před kterými neustále stojíme. Představte si, jaké by to bylo, nalézt sám v sobě zdroj moudrosti, která by byla k dispozici kdykoli to potřebujeme a zároveň nám byla schopna osvětlit, proč se nám děje to, co se nám děje, a jakým způsobem zareagovat tak, aby to bylo v souladu s naší nejhlubší podstatou. Sny, které se nám zdají každou noc, takovým zdrojem jsou. Nebo mohou být – když jim rozumíte. K této dovednosti mohou posloužit učebnice snového jazyka – Cestou domů – sny jako průvodce na cestě k sebepoznání a celistvosti a Cyklický snový zápisník, které chce jejich autorka Olga Plíčková v těchto dnech vydat knižně.

Hned na úvod je dobré zmínit, že učebnice není snářem. Autorka Olga Plíčková na základě své dvacetileté zkušenosti se sny tvrdí, že jediný člověk, který vám může vyložit váš sen, jste vy sami.Snář může sloužit jako inspirace, ale je příliš obecný na to, aby mohl zachytit individuální poselství každého snu. Názory na to, co sny jsou a jaký je jejich význam se liší. Olga Plíčková sny považuje za takové dopisy, které nám každou noc píše naše duše, a které se (pokud jim porozumíme) mohou stát naším vnitřním kompasem, moudrým rádcem a laskavým průvodcem.

Chceme-li svým snům rozumět, potřebujeme dvě věci: mít je kam zapisovat a návod, jak je vyložit. Učebnice Olgy Plíčkové je přesně takovým návodem: stručně, jasně a srozumitelně představuje dvě metody, pomocí nichž může s trochou disciplíny pochopit svůj sen každý, kdo o to stojí. Je zde minimum teorie, důraz je kladen na praxi: ukázky rozboru snů, příklady, možnost si vše vyzkoušet, konkrétní tipy a postupy. Vysvětlení základních pojmů, varování před nejtypičtějšími chybami, kterých se lidé při výkladu dopouštějí. To vše je doplněno kouzelnými ilustracemi surrealistického malíře Lukáše Hehejíka vytvořenými na míru právě pro tuto učebnici.

Cyklický snový zápisník se díky své velikosti A5 vejde na každý noční stolek a jeho 240 stran kvalitního jemně čtverečkovaného papíru netrpělivě čeká, až jim svěříte příběh svého života viděný zevnitř – očima vaší duše.„Když si totiž budete zapisovat sny pravidelně, řekněme jeden týdně, po dobu dvanácti měsíců, zjistíte, že sny se vyvíjejí, proměňují. Budete-li si svůj zápisník zpětně pročítat, zjistíte, že jste hrdiny románu, jehož autorem je váš život a vy,“ říká autorka Olga Plíčková. Zápisník je rozdělen na osm částí – osm zastavení ročního cyklu: jarní a podzimní rovnodennost, zimní a letní slunovrat, hromnice, 1. máj, dožínky, dušičky. Každé zastavení je uvedeno stručným textem a zasněnou ilustrací malířky Evy Ovy. Zápisník vám pomůže nejen objevovat rytmus vašeho vnitřního světa, ale také zůstat ve spojení s rytmem přírody.

Chcete-li lépe rozumět sami sobě, orientovat se ve svých pocitech, emocích a motivech, fascinuje-li vás vnitřní svět představ, inspirace, intuice i snů, pak je učebnice a zápisník to pravé pro vás. Právě nyní máte možnost podpořit vydání zápisníku a učebnice prostřednictvím crowfundingové platformy HitHit.cz, kde si kromě obou výše zmíněných produktů můžete vybrat i jiné odměny jako například osobní konzultaci nebo originál ilustrací Cyklického snového zápisníku.
Tagy: