Skyline vyráží do klubů s novou zpěvačkou, v plánu je Brno i Praha

Jedna z nejživelnějších domácích elektronických kapel se vrací do klubů. Ve svém čele má od letošního roku po boku MC Jacoba novou zpěvačku Nvtvlii. Klubových zastávek bude celkem šest, startují v Brně 10. listopadu.

Elektronická parta Skyline se musela v letošním roce vypořádat s odchodem zpěvačky Marky Rybin, která přestala stíhat dvě kapely a rozhodla se věnovat už jen pouze Gaia Mesiah. Marku nahradila talentovaná Natálie Míšová aka Nvtvlie. Společně s ní Skyline připravují novou, v pořadí už devátou řadovou desku, která by měla vyjít příští rok.

„Na Natálii jsme dostali tip od Mejly z kapely Vypsaná fixa a můžeme říct, že jsme zase jednou měli velký štěstí,“ říká bubeník a zakládající člen kapely Radek Bureš. „Do Skyline zapadla skvěle, a hlavně úplně přirozeně. Navíc ji vzali od začátku výborně i naši fanoušci. Vlastně jsme nezaznamenali v podstatě žádný negativní reakce, přestože podobný výměny většinou neprobíhají z pohledu fanoušků zrovna lehce. Nyní cítíme, že je vše na svém místě, s Natálií si rozumíme i v tvorbě nových skladeb a už se nemůžeme dočkat, až s tím půjdeme ven.“

Natálie pak ke svému novému působišti dodává: „Jsem velmi ráda, že mi kluci dali šanci stát se součástí Skyline. Jejich důvěra mne do teď fascinuje. Musím říct, že první koncerty jsem měla docela strach, abych nezklamala je i fanoušky kapely. Strach neměl moc dlouhého trvání. Kluci jsou sehraní a dodali mi veškerou podporu, kterou si jen umím představit”.

S Nvtvlií kapela úspěšně absolvovala celé festivalové léto, a to včetně velkých  Majálesů v Praze a Brně nebo vyhlášeného festivalu Rock For Churchill ve Vroutku. Nyní nastal čas vyrazit v nové sestavě do klubů. Série koncertů odstartuje na brněnské Flédě, a to 10. listopadu. V listopadu pak Skyline vystoupí ve Vsetíně, Frýdku-Místku, Třebíči a Chrudimi. Poslední koncertní zastávku letošního roku plánují Skyline na 1. prosince v pražském Lucerna Music Baru.

Klubové koncerty Skyline 2022

10. 11. Brno, Fléda

11. 11. Frýdek-Místek, Stoun

18. 11. Třebíč, Roxy Club

19. 11. Chrudim, R Klub

1.12. Praha, Lucerna Music Bar

Text: Ivana Novotná
Foto: Lukáš Wagneter