Sdílené elektromobily GreenGo slaví první rok v Česku, nové zákazníky lákají na 100 minut zdarma

Přesně před rokem se v pražských ulicích objevili prvních sto sdílených elektromobilů GreenGo. Jejich počet se za posledních dvanáct měsíců zdvojnásobil a ke dvěma stovkám elektromobilů VW e-UP! nyní přibude ještě třicet elektrických vozů Škoda Citigo e iV. GreenGo je jediný provozovatel čistě elektrických automobilů, s nimiž se uživatelé naučili jezdit do práce, na nákupy i ve volném čase.

V souvislosti s oslavou ročního výročí GreenGo všem novým zákazníkům, kteří se registrují v týdnu od 22. do 28. února, nabízí prvních 100 minut užívání zdarma. „Na českém trhu jsme startovali loni v únoru pouhé dva týdny před vypuknutím pandemie, takže jsme nezažili normální život. Přesto rosteme a každý den nám přibývají noví zákazníci,” říká ředitel GreenGo Česká republika Šimon Čapek.

Mezi hlavními přednostmi sdílených elektromobilů vidí čistou a tichou formu dopravy bez emisí. „Myslím, že za čistší ovzduší v pražských ulicích vděčíme mimo jiné i naší flotile,” říká. Radost má i z toho, že až na pár škrábanců při parkování žádný ze zákazníků neměl vážnější nehodu. Z dalších úspěchů jmenuje vytvoření několikatisícové databáze uživatelů, jejichž řady se dále rozšiřují.

GreenGo má v Česku klienty od 19 do 66 let, mezi nimiž jsou příslušníci patnácti zemí. „Náš zákazník je člověk mladý duchem, ekologicky a ekonomicky smýšlející, pro nějž není vlastní automobil statusovým prostředkem. Spíš než sám na sebe myslí na své okolí,“ popisuje Šimon Čapek.

GreenGo již konkuruje i větším společnostem s působností v celé ČR s obrovskými vozovými parky tvořenými řadovými auty se spalovacími motory. „Jsme jako David vedle obra Goliáše,” říká Šimon Čapek a dodává, že společnosti se podařilo postavit schopný tým technické podpory, který nabíjí a relokuje vozy. V bezproblémovém provozuje je dokázal udržet i během letošního února se sérií dnů s velkým mrazem.

I přes zajímavý růst má český trh rezervy a nedá se srovnávat například s Norskem, kde se v roce 2020 prodalo více elektromobilů než vozů se spalovacími motory. Praze může být vzorem i Budapešť, kde GreenGo působí čtyři a půl roku, provozuje tři sta vozů a má desítky tisíc aktivních uživatelů.

Během prvního roku na českém trhu GreenGo vylepšilo servis, svou mobilní aplikaci a nabídlo nové produkty jako například možnost pronájmu vozu na celý den za jednorázový poplatek. Všechny vozy jsou pravidelně dezinfikovány. GreenGo tak bojuje proti pandemii nejen tím, že se jeho zákazníci nemusejí tísnit v hromadných dopravních prostředcích, ale také příkladnou čistotou.

Společnost průběžně rozšiřuje prostor, kde zákazníci mohou usednout do vybraného vozu. „V současnosti pokrýváme 70 km2 metropole a spolu s růstem flotily se zvětšuje i naše územní působnost,” popisuje Čapek s tím, že cílem GreenGo je být i nadále předním hráčem, mentorem a propagátorem elektromobility a sdílené ekonomiky v Česku.

foto: GreenGo Praha
Tagy: