Seriál Czech Downtown Series oblehne znovu Rakovník

Letos to v Rakovníku pojede opět z kopce. Na 11. ročníku nabité cyklo akce s názvem Rakovnické cyklování nebude chybět adrenalinový závod ve sjezdu na horských kolech Downtown. Třetí zastávku si série Czech Downtown Series v Rakovníku udělá 20. 7., jejíž trať slibuje plno novinek.

Downtown Rakovník patří mezi čtveřici českých měst, která mají tu čest hostit závod Czech Downtown Series. Po Ústí nad Labem a Příbrami se tak série v Rakovníku zlomí do své druhé poloviny. Pořadatelé v čele s Danem Kolářem nepřestávají lovit ve studnici nápadů a na jedné z nejzábavnějších tras série přichystali pro bikery četná překvapení.

Trať v Rakovníku je známá svou různorodostí, především střídáním povrchů, nedává závodníkům ani chvilku oddechu a neustále ověřuje jejich pozornost. Závod odstartuje v lesoparku, v němž se bikeři budou muset prokličkovat mezi stromy, pak se přesunou na asfalt, kde na ně bude číhat jedna lavice, úzký průjezd mezi paneláky, a pokračovat budou na nový přescesťák a simmonse, kterého jezdci důvěrně znají již z minulého roku. Zbytek trati organizátoři drží v tajnosti, ale prozradili, že to na trati bude hodně drncat.

Harmonogram celého závodu je následující:

10.00–12.45 – Prezence

13.00–15.00 – Trénink

15.30–16.30 – DOWNTOWN 1. KOLO

16.30–17.30 – DOWNTOWN 2.KOLO

Další informace naleznete na www.rakovnickecyklovani.cz a www.czechdt.cz.