Už jste navštívili nový obchod pro divoké děti a jejich rozcuchané matky?

Nový koncept store s názvem wild moon přináší na český trh bohémské lifestylové kousky založené na tradičním řemesle v moderním pojetí. Všechny produkty jsou pečlivě vybírané od uměleckých řemeslníků z různých koutů světa, jako je Bali, Turecko či Austrálie. Velký důraz je kladen na samotnou produkci a podmínky, ve kterých vše vzniká. Sortiment se tak skládá z udržitelných eticky vyrobených kousků, které mají často multifunkční využití.

„Věřím, že život s dětmi nemusí nutně znamenat kompromis v kvalitě ani stylu a že věci, které pořizujeme, lze upotřebit i více způsoby. Mohou tak zapadnout do vašeho domova stejně přirozeně a s radostí jako děti samotné.“ vysvětluje majitelka wild moon storu Tereza Goktas.

U zrodu celé myšlenky stál tradiční turecký peshtemal. Ekologická nesmírně variabilní a zároveň velmi skladná osuška, kterou lze využít i jako deku či přehoz. Klasický peshtemal je dodnes vyplétán tradičním způsobem ze 100% bavlny. V sortimentu wild moon dále najdeme přírodní fair-trade koše britské značky Olliella, které lze využít jako přebalovací podložky pro miminka, na úklid hraček či pro domácího mazlíčka. Nechybí ani originální proutěné batohy, které se skvěle hodí nejen na farmářské trhy.

Pro děti koncept store nabízí stylovou berlínskou značku Monkind, která vyrábí minimalistické dětské oblečení výhradně z bio bavlny. Pro maminky jsou k dispozici bavlněná síťová nosítka na děti od francouzské značky Tonga, která jsou velmi skladná, takže jde o ideální záležitost k vodě, na kojení nebo kamkoli, kde chce dítě nečekaně nosit.

„Věřím, že existuje více rodičů jako já s mým mužem, těch, co se chtějí obklopit podobnými věcmi, těch, kteří chtějí konzumovat méně, zato smysluplně. Když něco pořizují, chtějí to uplatnit více způsoby, nejen v dětském pokoji. Myslíme i na mámy, protože ty se musejí cítit skvěle, aby vypadaly skvěle – pohodlně, přirozeně a cool, i když zrovna loví děti někde po stromech.“ dodává s úsměvem Tereza, majitelka koncept storu wild moon.

I proto nejen pro maminky vznikly první originální produkty značky wild moon – overal a šaty z milovaného a extra pohodlného lnu. Limitovaná kolekce je ušitá ze zbytkové metráže v souladu s hodnotami wm. Na podzim koncept store zaměří svou nabídku více na homedecor a nabídne originální koberce, polštáře, peshtemal deky, ale i dánské ikonické dudlíky Bibs či ručně pletené cool cardigany pro mámy.

Více info o koncept storu wm – www.wildmoon.cz  a IG @wildmoon.cz.