Vydejte se za sportem nebo na nákupy s elektromobily Green Go

Dojet si i s bruslemi na Ladronku, zaběhat si podél Vltavy nebo si dojet s taškou na farmářské trhy nebylo nikdy tak snadné. Všichni, kdo se nechtějí mačkat v plných autobusech nebo tramvajích, mohou nyní zdarma vyzkoušet elektromobily VW eUP, které v Praze provozuje společnost Green Go. K cestě do cíle vám stačí bezplatná registrace v mobilní aplikaci.

Dostupné nejen v centru

Green Go v Praze provozuje 160 praktických automobilů s ryze elektrickým pohonem. Jejich pronájem si vyřídíte snadno přes mobilní aplikaci. Vozidla jsou k dispozici nejen v centru, ale i v okrajových částech. Pohybovat se mohou v metropoli i mimo ni, jen je musíte vrátit do zóny vyznačené na mapě ve svém mobilu. O kondici vozů se neustále stará profesionální tým Green Go, který auta dobíjí, čistí a v současné době také dezinfikuje.

Levnější než taxi, přitom šetrné k okolí

Jízda v automobilech Green Go stojí méně než kterákoli pražská taxislužba, noví zákazníci mají navíc prvních třicet minut na vyzkoušení zdarma. „Nechceme konkurovat hromadné dopravě, ale jsou dny, kdy se auto hodí, jako když pospícháte na schůzku, cestujete s rodinou nebo s přáteli, potřebujete něco převézt nebo se vydáváte do míst se slabším dopravním spojením. Green Go auta jsou tichá a čistá, protože jezdí na elektřinu, takže šetří i své okolí. Nechceme, aby lidé připláceli za ekologicky šetrný způsob dopravy, proto jsme cenu za minutu jízdy nastavili mezi cenami MHD a taxislužbou,“ říká ředitel pražské pobočky Green Go Šimon Čapek. Automobily si lze dnes půjčit i na celý den za danou sazbu 515 Kč. Zákazník se tak může svobodně vydat na výlet do okolí nebo na nákup do obchodních středisek na periferiích.

Blesková registrace

Automobily Green Go jsou po ruce právě tam, kde je lidé potřebují. Narozdíl od starých půjčoven je nemusejí vyzvedávat ani vracet na pobočkách, ale za pomoci mobilní aplikace si je vyhledají přímo v ulicích. Letmý pohled na displej ukáže, kde se nachází nejbližší volný vůz i to, jak nabitou má baterii a jak daleko dojede. Auta se odemykají a zamykají prostřednictvím aplikace za pomoci čtyřmístného kódu nebo na základě biometrického ověření identity. Aby zájemce mohl usednout do automobilu a odjet do své destinace, nepotřebuje o moc víc, než když si chce na internetu koupit knížku nebo nákup do ledničky. Stačí si stáhnout mobilní aplikaci a v ní registrovat svou občanku, řidičák a platební kartu, kterou chce využívat pro hrazení cest.

Auto bez dalších nákladů

Proti řidičům s vlastním vozem jsou uživatelé služby Green Go osvobozeni od řady protivných výdajů: kromě toho, že nemusejí auto vlastnit, nestarají se o pohonné hmoty, pojištění, náhradní díly, výměnu pneumatik ani parkovací poplatky. „Tyto náklady jsou již zahrnuty v ceně. Věříme, že v době sdílené ekonomiky mohou lidé cestovat pohodlně, levně a ekologicky,“ říká Šimon Čapek. „Protože jsou auta elektrická, můžou parkovat na všech modrých a fialových zónách města zadarmo, za to majitelé aut také platí nemalé sumy.“

Tři roky zkušeností z Budapešti

Společnost Green Go vstupila na český trh letos v únoru po tříletém sbírání zkušeností v Budapešti, kde si její zelenobílé automobily oblíbily desítky tisíc stálých zákazníků. Na službu si rychle zvykli, protože ji mají k dispozici v každou denní dobu, auta jsou čistá, poctivě nabitá a dobře se řídí. Aby systém bezvadně fungoval i v Praze, prošel před svým spuštěním dvouměsíčními zatěžkávacími testy, které prověřily všechny kroky od registrace přes půjčování, vracení, nabíjení až po mytí a údržbu.

Svižné a komfortní elektromobily

Green Go jezdí výlučně s elektromobily VW eUP!, která svými mušími rozměry skvěle pasují do městského provozu a všude snadno zaparkují. Pro dosažení co největšího pohodlí své řidiče rozmazlí automatickou převodovkou, klimatizací, parkovacími senzory, vyhřívanými sedadly a většinou i kamerovým parkovacím systémem. Za jejich volant si tak mohou bez obav sednout nejen zkušení piloti, ale i ti, co se v pražském provozu teprve rozkoukávají. Ekologicky smýšlející řidiče potěší fakt, že model eUP! patří k vozům s minimální uhlíkovou stopou. Právě teď je ta nejlepší chvíle si je osobně vyzkoušet.
Tagy:   ,