Nová akce crave nabídne hudební lahůdky v pečlivě sestaveném menu

crave je jednodenní hudební akce, která proběhne 10. září v klubu Fuchs2 na ostrově Štvanice. Jedno místo, 3 stage, 15 umělkyň a umělců, DJs i live acts z domácí i zahraniční scény. Crave je rave do ranních hodin, a zároveň generační výpověď aktuálních hudebních trendů. Neklademe limity, nenastavujeme hranice, jsme otevření všem. No judgments, just open and safe space.

 

crave je manifest našich společných hodnot, postojů a toho, jak vnímáme současný svět a ‘club music behavior’. Jelikož hudba je médium, ke kterému máme nejblíže, a kde se zároveň snoubí naše profesní dovednosti, jednodenní hudební event je přirozené vyústění těchto hledisek. crave je objevování nového, ochutnávání chlebíčků, které chceme servírovat, a které pro nás všechny dohromady vytvoří atmosféru, jež nám na současné scéně chybí.

Foto: archiv crave

crave v prvním roce podpoří Lucia Lu, která je zosobněním berlínské kulturní rozmanitosti. Jako promotérka spoluzaložila kolektive Hoe_mies, jehož posláním je vytvářet příležitosti pro LGBTQ umělce a členy komunity. Jako DJka svými energickými, pozitivními a nápaditými sety bourá zažité představy a zpochybňuje stereotypy toho, jak “Berlínské techno” vypadá, zní a hlavně pro koho je.

Foto: archiv crave

Druhou headlinerkou je Denise Chaila, irská ikona zrozená téměř přes noc. Její poetický hip hop je opravdový kus umění. Tato bohyně vás překvapí svým charismatickým tónem hlasu i energií, kterou do svých tracků vkládá. Loni ještě rising star, letos už star se vším všudy. Chaila je rozhodně ‘one to watch’. Její show ve Fuchsu doplní ještě dva MC’s, kteří jejímu vystoupení dodají crispy element.

Dalšími potvrzenými jsou DJky z Gash Collective, což je irská platforma zaměřená na podporu identifikace žen a LGBTQ+ producentů a DJ’s v oblasti elektronické hudby. GASH kolektiv byl založen na Mezinárodní den žen 2016, inspirován dalšími podobně smýšlejícími iniciativami po celém světě. Skrze sdílení nápadů, spolupráce, pečlivě kurátorovaných večírků a akcí, stejně jako produkčních a DJ workshopů, chce GASH kolektiv dát pozornost marginalizovaným talentům, které často zůstávají nepovšimnuté nebo nepoznané.

Antonia XM je DJka, producentka a zpěvačka z Vídně. Spoluzaložila label ashidapark, který vytváří platformu pro nové a nekonvenční klubové a experimentální hudby, vizuálního umění a digitálního dialogu. Antoniina produkce a její sety mají základ v hard dance, gabber, trance, nostalgický ambianet a pop a sahají až do různých hybridních forem experimentální klubové hudby, dembow a další. Její všestrannost je působivá a staví na těžkých emocích.

Amblio je DJ a spolukurátor labelu a platformy ashidapark. Jeho práce s tímto labelem se točí kolem hledání jedinečné směsi umělců, kteří sdílejí společné myšlení prolomení bariér a předsudků o sobě samých, o své hudbě a životním stylu. Jako DJ Amblio zkoumá a vytváří divokou směs mezi trancem, technem, donkem, gabberem, experimentální a ambientní hudbou, vždy prošpikovanou odkazy na popkulturu a obsahující směsi jeho vlastní hudby. Na crave přijedou spolu a dají si b2b session!

Foto: archiv crave

O slovenském producentovi FVLCRM jste už asi slyšeli. Naposledy možná, když odehrál neskutečný set na hlavní stagi festivalu Pohoda. Jeho tvorba je kombinací popu, devadesátek a klubové soundu a cravu odehraje speciální DJ set!

bad focus už dávno není jen ten, který zní jako český John Hopkins. Jeho tvůrčí duch přináší kombinaci hudebních žánrů, nové beaty a melodie. Pro pražskou scénu už dávno není ničím neznámým, naopak se originální hudba jeho skladeb stává čím dál vyhledávanější. Na cravu to bude jeho poslední pražské vystoupení na dlouhou dobu, tak si ho nenechte ujít!

David Daniel, známý jako Miss Petty, je první česká drag queen, produkující svoji vlastní hudbu. A my se jí nemůžeme nabažit. Zpěvák a performer úspěšně propojuje popovou a hyperpopovou scénu s nádechem undergroundu. A ty shows? Musíte vidět a zažít sami!

Česko-ukrajinská zpěvačka a producentka Dmitrievna balancuje na hranici techna a popu, výrazně ovlivněná berlínskou scénou. Její mystický hlas plný radosti, harmonie a lásky se rozplývá po místnosti s lehkostí pírka.

Arletu Berndorf, jednu z nejvýraznějších rapperek na domácí scéně, nemusíme dlouho představovat. Texty ve svých skladbách neúnavně řeže do společenských i každodenních osobních témat. Na abstraktních beatech a originálním sound designu s Arletou spolupracují například slovenský rapper Fvck_kvlt a producent David Herzig.

Mary C moc dobře ví, že hudba zásadně mění a ovlivňuje svět a lidi kolem nás. Věří v její transformující sílu a podle ní k ní přistupuje. Její mix melancholických tónů, soulu, rapu, edgy elektra nebo down tempa vámi pohne, a to nejen na parketu. Hudebnice, kulturní kurátorka, DJka a spoluzakladatelka Synth Library Prague, to je Mary C. na crave ji doprovodí MC Jemah.

Tasya je pražský poklad z Ruska. Její tóny skáčou po místnosti jako pingpongový míček a společně s audiovizuální show vám na parketu přinesou úsměv na tváři. Nebojí se mixovat žánry a jít naproti emocím.

Rychlé tempo a Barbora jsou téměř synonymum. Nezaškatulkovatelná djka a promotérka stojí nejen za známou hudební značkou Tetris, ale taky třeba za rozjezdem klubu swim. Tuto pražskou ikonu jistě znáte, a tak víte, že jí není nikdy dost. A pokud to nevíte, tak to u nás zjistíte. Těšte se na nevšední kombinaci vokálů, acidu a bassu.

Pro další info follow crave na instagramu a na FB události.

Vstupenky:
do 5.9. za 450 Kč
od 6.9. do půlnoci 10.9. 550 Kč a od půlnoci 600 Kč pouze na místě.
www.goout.cz
www.cravecrave.cz
Tagy: