Prago Union slaví dvacáté narozeniny deskou Příduhned…Brzy vyrazí na turné

Legendární hiphopová sestava Prago Union právě vydala v pořadí již osmé studiové album. Deska s všeříkajícím názvem Příduhned… vychází pouze rok a půl po předchozím albu Made in Strašnice, za které byla kapela Prago Union nominována na cenu Anděl. Fanoušci na ní najdou hned dvacet nových písní. Jejich množství reflektuje počet let kapely na scéně. Oslavy dvacátých narozenin vyvrcholí na podzim mimořádným turné, které bude postaveno speciálně k tomuto jubileu. Více Prago Union odtajní v průběhu září.

Album Příduhned…vzniklo v novém studiu, kam Kato přesídlil z maringotky. Na novince je dobře patrná nová energie i radost ze života. „Vstoupil jsem do nového šťastného období. Potkal jsem osobu, která zapříčinila vznik dvou písniček a těch osmnáct dalších už šlo potom skoro samo,” vypráví Kato o natáčení alba Příduhned…. Samotné vydání desky předznamenal temný singl „Marná“, který pojednává o nesmyslných válkách s drogami. „Tohle téma jsem chtěl dlouho zpracovat a teď jsem to konečně udělal. Nemyslím si, že jde o největší hitovku alba. Jako první singl jsem ho do světa poslal samostatně z toho důvodu, že jsem chtěl, aby tohle téma dostalo dostatečný prostor a nezapadlo. Každopádně ale doufám, že na albu nezapadne nic,“ vysvětluje Kato.

Čas působení Prago zvuku na naše sluchové aparáty na desce Příduhned… připomíná celkem rovných dvacet nových písní. Vedle samotné kapely Prago Union na desce hostují i další známé osobnosti hiphopové scény. „Z rapperů jsou to Rest, který má u nás velkou fanouškovskou základnu, Prezident Lourajder, který je ze Slovenska, a Johny Boss, který má skvělý hlas a je to pařmen. Ti tři dodali vždy dvě, tři svoje sloky…Vtipný na tom je, že tři písničky, který jakoby smrděj drogama, jsou tři písničky, kde jsou hosti, přitom většina těch hostů s tím nemá nic společnýho,“ popisuje Kato

Foto: Ondřej Skořepa

Nové album Příduhned…je kromě klasického CD nosiče dostupné také na všech digitálních platformách.

Prago Union
PŘÍDUHNED…

1. Mezi Levely
2. Pomalu, Ale Rychle
3. Pořadník
4. Vážně Neberu (ft. Prezident Lourajder)
5. Mě100
6. RapVIIem
7. Návrat Muže J. Ž.
8. Že Co?
9. Po Poslechu Smažte (ft. Rest)
10. Záděra
11. Šéf
12. Cesta Draka
13. Pračo Pygo!
14. Kontraband (ft. Johny Boss)
15. Den Otevřených Oken
16. Marná
17. Příduhned… (Už Běžim)
18. Nechat Unášet
19. Divoký Sny
20. Manifest (P.S.)