6 tipů, jak si užít skiareály Livigna opravdu naplno

V Livignu je zima v plném proudu a milovníci zimních sportů si užívají na více než 115 km sjezdovek. Tradičním aktivitám vévodí lyžování, snowboarding, ale i výlety na sněžnicích, skialpech a další. Avšak pro ty, kteří si chtějí z Livigna odvézt skutečně nevšední zážitky, máme šest tipů, které zahrnují jak sportovní aktivity, tak jídlo, hudbu i kulturu. A to vše v rámci lyžařských areálů.

Foto: Livigno

Východ slunce na sjezdovce

Když první sluneční paprsky osvítí vrcholky hor, ti nejvášnivější lyžaři mají šanci vyrazit na čerstvě upravené a neposkvrněné svahy skiareálu Sitas. Ten každé úterý od 7.00 do 9.30 hod. nabídne nevšední zážitek v podobě Sunrise Emotion – Luxury Breakfast, který je určen pro všechny „závislé lyžaře“, již si rádi přivstanou, aby zahájili den na sjezdovce při východu slunce. Parádní začátek dne pak spečetíte lahodnou snídaní ve vysoké nadmořské výšce, bohatou na sladké i slané speciality. Lístky v ceně 45 eur lze zakoupit na sitas.ski.

Foto: Livigno

Západ slunce na ztichlých sjezdovkách

Chcete se pokochat zbarvujícími se vrcholky a být současně obklopeni naprostým tichem vyprázdněných sjezdovek? Pak si v areálu Sitas nenechte ujít aktivitu Sunset Emotion. Každý den od 18. hodiny se můžete dívat přes rameno mistrům rolbařům, kteří každý večer vyráží v rolbě po sjezdovkách nahoru, aby je upravili na další den. Sledujte, jak se pod jejich rukama mění rozježděná sjezdovka v dokonale upravenou sněhovou pokrývku. Jejich umění a k tomu výhledy, které se vám naskytnou, se vám vryjí navždy do paměti. Rezervujte si svůj lístek za 33 eur na sitas.ski.

Foto: Livigno

Jízda v prašanu

Zamilujte se do freeridu. Zažijte vrzušující lyžování v čerstvém prašanu, aniž byste opustili sjezdovky. Sledujte sněhovou předpověď a po vydatném sněžení se vydejte do resortu Carosello 3000 na sjezdovky Powder Slopes. Ty jsou unikátní tím, že se na nich čerstvá vrstva sněhu přes noc neupravuje a jsou ideálním místem pro ty, kteří chtějí zažít freeridový sjezd, ale necítí se na to, aby se vydali mimo vyznačené sjezdovky. Informace o tom, kdy a kde přesně si můžete užít Powder Slopes, nalezente na stránce carosello3000.com.

Foto: Livigno

Oběd v pojízdné restauraci Fat Cat

Chcete se během lyžování skvěle najíst a zároveň si zpestřit polední přestávku? Vydejte se hledat pojízdnou restauraci Fat Cat. Ta každý den mění v rámci resortu Carosello 3000 své místo, a tak si polední pauzu můžete zpříjemnit výletem po okolí. V nabídce restaurace najdete tradiční pouliční jídla jako sendviče s různými druhy masa, klobásy a dresinky, které vám dodají potřebnou sílu na další hodiny na svahu. K jídlu vám bude hrát rocková hudba a čeká vás i zábavný program v podobě různých her.

Foto: Livigno

Zábavná taneční show Freak ‘n Tonic

Nespoutanou zábavu nezažijete jen na sjezdovce. Mottolino je známé slavnou taneční show Freak ‘n Tonic, kterou má na svědomí talentovaná skupina tanečníků. Svou fascinující uměleckou show předvádí každý den během polední pauzy v restauraci Camanel Refuge. Tím zábava ale nekončí. Jakmile sundáte lyže, vyrazte do restaurace Kosmos na dolní stanici lanovky Mottolino na nejšílenější apres-ski v Livignu. DJs a umělci vás od 16.00 do 19.00 hodin roztančí tak, že se vám nebude chtít z podia.

Foto: Livigno

Dotek historie – stíhací bombardér G91

Už jste se někdy fotili v bojovém letadle? V Livignu v areálu Mottolino máte jedinečnou možnost. Pokud během lyžování narazíte na vojenské letadlo, nebojte se, nespadlo. Jde o bombardovací letoun G91 v celé své kráse, který byl funkční ještě v 90. letech. Nejodvážnější lyžaři a snowboardisté nad ním létají, ostatní si nenechají ujít možnost se před letounem, či dokonce v něm nechat vyfotit.

Kterou možnost si vyberete vy?