Lyžování v Rakousku nejsou jen ledovce. Zkuste zajímavou alternativu

Jakmile začnou padat první sněhové vločky, promění se Dolní Rakousko v zimní ráj. Region je díky rozmanitým zážitkům na sněhu velmi atraktivní pro kratší i delší dovolené. Dolní Rakousko nabízí 24 lyžařských středisek s více jak 200 kilometry sjezdovek, které obsluhuje téměř 100 lanovek a vleků. Sjezdovky jsou většinou mírné a široké a osloví tak především rodiny a začátečníky. Na své si ale přijdou v devíti zážitkových lyžařských centrech i milovníci adrenalinu. Běžkaři zase ocení více jak 800 km upravených tras. Pro zimní sezónu 2018/2019 přichází lyžařské areály Dolního Rakouska se několika novinkami.

Pro ranní ptáčata Guga hö

„Guga hö“ pochází z mostviertelského dialektu a znamená nejen „svěží jako rybička”, ale je to také název pro novou zážitkovou nabídku lyžařských areálů v Mostviertelu. Ranní ptáčata tak ve vybraných termínech očekává nezapomenutelný zážitek: za východu slunce si dříve, než všichni ostatní vychutnají první sjezd na nedotčené sjezdovce. S lyžařským průvodcem poznají nejkrásnější místa na kopci a poté se v horské chatě posilní při vydatném brunchi s regionálními produkty.

Od zimní sezóny 2018/19 mohou také děti exkluzivně carvovat po sjezdovkách již od brzkého rána. Rodinná lyžařská oblast Annaberg pro ně nabízí dva speciální termíny, kdy také menší účastníci mohou prozkoumat a důkladně otestovat bohaté možnosti skiareálu. Děti ve věku od 8 do 15 let, které již zvládají červené sjezdovky, se mohou zúčastnit ranního lyžování v Annabergu za doprovodu dospělé osoby ve dnech 9. února a 9. března 2019.

Nový Anna-Park v Annabergu

V Anna-Parku se vyřádí malí i velcí. Obsahuje totiž dvě freestylové sekce a nabízí tak akci a zábavu v jednom. Ve fun parku „Family“ mohou freestyleři trénovat první pokusy na překážkách a skocích. Sekce „Fun Cross“ na vás čeká s příkrými zatáčkami, sněhovými vlnami a skoky v délce 800 m a dvěma různými lines pro začátečníky i profíky.

Nově v Annabergu a Mönichkirchenu můžete vyrazit na sjezdovky bez stání u pokladny. Počínaje zimní sezónou 2018/19 máte možnost si váš skipas pohodlně dobít ještě z tepla domova nebo cestou na dovolenou. Více informací o online zakoupení skipasů.

Hlavní lyžařská centra v Dolním Rakousku

Hochkar je největší dolnorakouské středisko, které má devatenáct kilometrů sjezdovek a nabízí zážitky na sjezdovkách i ve volném terénu. Ve výšce 1 800 m s výbornými sněhovými podmínkami, s každoroční jistotou sněhu, najdou báječné sjezdy začátečníci i ostřílení lyžaři.

Lackenhof nadchne svou polohou přímo na úpatí hory Ötscher s početnými možnostmi ubytování hned u sjezdovky. Tento východoalpský areál s výbornými sněhovými podmínkami nabízí sjezdovky všech stupňů obtížnosti, a dokonce závodní úsek.

Od vrcholu až do údolí dokáže Gemeindealpe své návštěvníky vždy překvapit. Kdo hledá dobrodružství, tady přijde určitě na své!! Tento areál má co nabídnout nejen rodinám, ale také freeridistům, snowboardistům i ne lyžařům.

Kdo se nemůže dostatečně nabažit lyžování, snowboardingu a sáňkování, ten je na Zauberbergu Semmering na správném místě. Protože tady se jezdí ještě dlouho po 18 hodině, kdy se každý den rozsvítí umělé osvětlení a ozáří nejen sjezdovky, ale i okolní krajinu.

Na své si přijdou rodiče i děti jižně od Vídně. Areály poskytují podmínky, které jsou vhodné jak pro malé lyžaře, tak i pro dospělé, kteří preferují větší a náročnější sjezdovky. Zavítat můžete například do Mönichkirchen-Mariensee, Family Ski Arena St. Corona nebo Puchberg am Schneeberg a užít si tak zimní dovolenou se vším všudy.