Automobilist připomíná první Sennův triumf na limitovaných plakátech

Nejnovější kolekce čtyř uměleckých plakátů z dílny společnosti Automobilist zobrazuje legendárního pilota Formule 1 Ayrtona Sennu při prvním kariérním vítězství na GP Portugalska v Estorilu v roce 1985. Procenta z prodeje každého díla poputují Sennově nadaci, která se zabývá vzdělávání brazilských dětí a mládeže.

Nová kolekce sestává ze čtyř uměleckých plakátů, dva byly vyrobeny v limitované edici o 2000 kusech, dva v edici sběratelské po 1000 kusech. Všechny zachycují momentky z vůbec prvního vítězství Ayrtona Senny na Velké ceně Formule 1 a Brazilcův zlatočerný monopost Lotus 97T. Jeho design kreativní tým kolem Pavla Turka ještě zvýraznil zlatým embosováním.

Plakáty z limitované edice, které stejně jako ostatní produkty Automobilist vznikly díky 3D modelování a počítačově generovaným snímkům (CGI), jsou v prodeji od 55 USD (cca 1200 Kč) za kus, ty z edice sběratelské přijdou na 121 USD (cca 2700 Kč). Celá kolekce o čtyřech plakátech stojí 299 USD (cca 6800 Kč). Procenta z prodeje každého z děl poputují na podporu neziskové organizace Ayrton Senna Foundation. Ta se věnuje vzdělávání milionů brazilských dětí a mládeže.

Ayrton Senna je jedním z nejslavnějších pilotů historie Formule 1. O jeho talentu nikdo nepochyboval od vstupu do seriálu v roce 1984, naplno jej ukázal při Velké ceně Portugalska 21. dubna 1985. Brazilec opanoval kvalifikaci o půl vteřiny před Alainem Prostem z McLarenu a v závodě samotném suverénně triumfoval. V hustém dešti byl Senna jako ve svém živlu a trvalo mu pouze 15 kol, než setřásl všechny pronásledovatele. V cíli nadělil všem vozům kromě Ferrari Michela Alboreta minimálně jedno kolo, Alboreto ztrácel na druhém místě více než minutu.

Senna v Estorilu získal první a asi nejslavnější ze svých celkových 41 vítězství v GP. O devět let později tragicky zahynul při nehodě během Velké ceny San Marina.

Plakáty z kolekce s Ayrtonem Sennou i všechny ostatní produkty na e-shopu Automobilist (plakáty, Fine Art Printy, knihy) lze zakoupit v rámci speciální vánoční akce. Za cenu dvou produktů si zákazníci mohou vybrat třetí zdarma. Stačí během nákupu zadat kód XMAS21. Více informací o této vánoční akci najdete na automobilist.com.
Tagy: