Na vinobraní v obytňáku. Nenechte si ujít největší svátky vinařů

Září a říjen jsou měsíce vinobraní. A protože se Česká republika může pyšnit bohatou vinařskou tradicí, pořádají se různé slavnosti snad po celé zemi. Pokud si chcete užít slunečné babí léto se skleničkou tohoto lahodného moku v ruce, máme pro vás několik tipů, kam letos vyrazit. A obytný vůz je skvělou alternativou ke klasickému ubytování, které bývá vyprodáno i na několik měsíců dopředu!

Velkobílovické vinobraní

Datum: 23. září 2023

Místo: Velké Bílovice, Jižní Morava

Třetí ročník Velkobílovického vinobraní nabídne mimo degustace moravských vín i bohatý hudební program. O zábavu se postarají cimbálová hudba, kapela The Candies, zpěvák David Deyl a hlavní hvězda večera – kapela Slza. Své vinařské dovednosti si dospělí budou moci vyzkoušet v soutěži „Burčákový trojboj“. Program je připravený také pro ty nejmenší. Děti se mohou těšit na skákací hrad, vyzkoušet si mohou i malování na obličej a celou řadu dalších zábavných činností. Zaparkovat svůj karavan nebo obytný vůz můžete ve Stellplatzu, který nabízí 30 volných míst a nachází se přímo ve Velkých Bílovicích. Nebyla by to jižní Morava, kdyby neležel hned vedle vinařství!

Vinobraní v Dolních Věstonicích

Datum: 29. – 30. září 2023

Místo: Dolní Věstonice, jižní Morava

Báječné vinobraní můžete navštívit v Dolních Věstonicích, které jsou známé nejenom nálezem Věstonické Venuše, ale i skvělým místním vínem. Pokud jste fanoušky krojovaných průvodů, hodování a tradiční zábavy, tak je pro vás tato akce rozhodně trefou do černého. V kempu „U Vody“ na vás pak čekají doslova lidové ceny, kde můžete strávit celý víkend a pokud vás koštování vína už nebude bavit, vyrazit můžete na nedalekou zříceninu hradu Děvičky.

Vinobraní v Sedlci

Datum: 30. září 2023

Místo: Sedlec, Jižní Morava

Lisování hroznů, košt sedleckého burčáku a vína, ochutnávka gastronomických pochutin. To vše nabídne letošní vinobraní v Sedlci. K dobré náladě vám zahraje cimbálová muzika a zazpívá i první vítěz show X Factor Jiří Zonyga. Místní kemp navíc nabízí daleko víc, než pouze místo pro váš karavan či obytný vůz. Najít zde můžete koštovací stánek, dětské hřiště a zahrát si zde můžete dokonce i minigolf. Veškerá občanská vybavenost je pak samozřejmostí.

Svatováclavské vinobraní v Lokti

Datum: 30. září – 1. října 2023

Místo: Loket, Karlovarský kraj

Pokud máte chuť na víno a jídlo v historickém prostředí, pak byste měli zamířit do Lokte. Svatováclavské vinobraní se koná na náměstí hradu Loket. Můžete ochutnat vína od vinařů z celé republiky a vychutnat si bohatý doprovodný program. Kempy v okolí jsou skvělým místem pro parkování vašeho karavanu. „Protože krásné počasí stále přetrvává, je ideální vyzkoušet si karavan u Campiri po celé září za výhodnou akci 3+1 den zdarma,“ říká majitel společnosti Campiri Lukáš Janoušek.

Burčákové slavnosti v Hustopečích

Datum: 5. – 7. října 2023

Místo: Hustopeče, jižní Morava

Hustopeče se mohou pochlubit Burčákovými slavnostmi, které jsou zážitkem samy o sobě. Nabídka je široká – od vinařských povídek přes ohnivou show až po středověký jarmark a koncerty. O hudební program se postará například Marie Rottrová, Xindl X. A zkrátka nepřijdou ani děti. Pro ně je připravena speciální dětská scéna „Šapitó“. Pokud se rozhodnete vyrazit do Hustopečí, tak využít můžete třeba Kemp Formanka, který nabízí vše, co k dovolené v karavanu potřebujete.

Burčákový pochod v Mutěnicích

Datum: 14. říjen 2023

Místo: Mutěnice, jižní Morava

Druhou říjnovou sobotu můžete navštívit burčákový pochod, který začíná a zase končí v Mutěnicích a nabídne vám tradiční slováckou atmosféru. Procházka vinicemi vám ukáže nádherné scenérie tohoto regionu a nabídne příležitost ochutnat místní vína i pochoutky. Zaparkovat svůj karavan můžete v autokempu San Marco. Ten se nachází přímo v obci a vše tak máte jako na dlani. Využít zde navíc můžete udírnu nebo příjemnou pergolu, která nabízí posezení pro zhruba 40 lidí i dětské hřiště.

Foto: Campiri