Přijďte si pro inspiraci na Czech Design Week

Více než 150 designérů z Česka i zahraničí vystavuje své práce na festivalu Czech Design Week. Jejich tvorbu si mohou návštěvníci prohlédnout od 27. listopadu do 3. prosince.

Czech Design Week Festival se rozhodl podpořit tuzemskou kreativní tvorbu. Důraz proto klade na tradiční český design a jeho prezentaci formou nejen výstavy, ale také přednášek a diskuzních fór přímo s návrháři, řemeslníky, výrobci, designéry a zástupci vysokých škol.

Své místo má proto na festivalu také Becherovka, která jej podpořila prostřednictvím svého Becher Baru. Karlovarská značka pracuje s designéry již od svého vzniku v roce 1807, a to zejména při práci se sklem. Dlouhodobě ceněná je její originální láhev. V nedávné době pak podporovala české tvůrce například vypisováním soutěže Pohár českých designérů, ve které hledala nejoriginálnější návrhy pro likérové skleničky.

Obstojí studenti v mezinárodní konkurenci?

Tvůrčí tým festivalu Czech Design Week se letos rozhodl nastavit zrcadlo českým studentům, vedle jejichž tvorby postavil díla zahraničních designérů. Kurátoři tak chtějí ukázat, že i tuzemská designová výroba a kreativita obstojí v mezinárodním srovnání. Že ani malá nezávislá studia se nemusí bát konkurence nadnárodních koncernů.

Program festivalu je rozdělen do čtyř bloků: výstava výběrového designu, prezentace zejména českých autorů formou diskuzních panelů, intervence ve veřejném prostoru a mezinárodní účast, tedy vystavení toho nejlepšího ze zahraničních design weeků.

Hlavní centrum výstavy najdete na adrese Hybernská 4, Praha 1. Otevřeno bude do neděle 3. prosince každý den od 11 do 21 hodin.

 
Tagy: