Přijďte ve čtvrtek oslavit Evropu na Střelecký ostrov

Už tento čtvrtek se na pražském Střeleckém ostrově bude od 13:00 oslavovat Evropa. Akce s názvem Koncert pro Evropu se uskuteční při příležitosti Dne Evropy, jubilejního patnáctého výročí vstupu České republiky do EU a blížících se voleb do Evropského parlamentu. Na programu bude spousta aktivit pro všechny věkové kategorie, přednášky, originální hry i soutěže. Chybět nebudou ani hudební vystoupení takových hvězd jako je Milan Svoboda & Pražský Big Band, Ondřej G. Brzobohatý, Matěj Ruppert nebo Prago Union. Vstup je pro všechny zdarma.

Pomyslné brány ostrova se otevřou v jednu hodinu odpoledne. Už od samotného startu akce bude připraven bohatý program koncipovaný tak, aby si z něj svého favorita vybral opravdu každý. Pro návštěvníky bude připravena chill out zóna, kde si budou moci zahrát například pétanque, kuželky spinn lader, mikádo nebo vikingskou hru Kubb. Součástí bude také oblíbená finská venkovní kratochvíle s názvem Mölkky. Chill out zóna tak poskytne ideální místo, kde se příjemně zabavit a zároveň poznat ostatní evropské země skrze jejich národní hry.

Neméně zajímavá pak bude třeba animační kino dílna, která bude otevřená všem od dětí až po dospělé. K dispozici budou tři stanoviště, kde se budou vytvářet animované filmy, které budou tematicky přizpůsobeny Evropské unii. Milovníci historie zajisté ocení představení, kdy živí lidé ztvárňují činy historických postav. K vidění budou postavy z historie Evropy. Chybět nebude ani oblíbené kreslení na obličej známé jako face painting. Neméně zajímavý program nabídnou také informační stánky českých a evropských institucí, ambasád členských zemí EU, nevládních organizací a spousty dalších partnerů.

Návštěvníci se mohou těšit na dvě moderované diskuze Café Evropa se zajímavými hosty. První debata s diskutujícími jako je dobrodruh Miki Škoda či cestovatel Matouš Vinš začne ve čtyři hodiny odpoledne a bude se věnovat cestování po Evropě. O hodinu později přijde na řadu diskuze na téma „15 let spolu“, které se zúčastní eurokomisařka Věra Jourová, ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček a primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.

Poté již dojde také na hudební část programu. Odstartuje ho koncert kapely Circus Problem v rytmech ska, reggea, balkan a world music. Kvalitní český hiphop divákům naservíruje rapper Kato se svojí kapelou Prago Union. Akce vyvrcholí Koncertem pro Evropu, který nabídne vystoupení Milana Svobody & Pražského Big Bandu s netradičním repertoárem k příležitosti oslav patnácti let členství České republiky v Evropské unii. Speciální playlist se bude skládat nejen z písní Milana Svobody, ale i ze známých světových hitů nebo songů dalších účinkujících interpretů. Společně s ním totiž vystoupí zajímaví hosté jako multitalentovaný umělec Ondřej G. Brzobohatý, frontman skupiny Monkey Bussiness Matěj Ruppert, charizmatická zpěvačka Žofie Dařbujánová, legendární zpěvák Peter Lipa, multiinstumentalista Jiří Stivín nebo všestranný hudebník Luboš Andršt.

Koncert pro Evropu se uskuteční ve čtvrtek 9. května na Střeleckém ostrově v Praze. Akce bude probíhat od 13:00 do 22:00 hodin. V rámci ní bude zřízena speciální zastávka Evropská na mostě Legií. Vstup je pro všechny zdarma. Více informací najdete na
www.15let.eu.