Bez frází přináší skutečné zpovědi sportovců

Co se děje v hlavě fotbalisty, když si rovná míč k rozhodující penaltě? Co v dětství prožil slavný hokejista? Co obnáší letecká akrobacie? Jaké to je stoupnout si na hřiště, zatímco se doma nejbližší pere se smrtelnou nemocí? Odpovědi na tyto otázky přináší internetový magazín Bez frází – příběhy sportovců, které zná veřejnost díky jejich kariérám, ale dosud je příliš neznala jako skutečné lidi. Bez frází nyní odstartovalo crowdfundigovou kampaň na Hithitu a pro své fanoušky si připravilo řadu zajímavých odměn: výlet do vzduchu s Petrem Kopfsteinem, pilotem elitní série Red Bull Air Race, podepsané dresy od Sidney Crosbyho, Alexe Ovečkina, tréninky se squashovým mistrem Janem Koukalem a mnoho dalšího.

Zpovědi sportovců s nevšedními, inspirativními, ale i složitými osudy

„Ukázali jsme, jakým směrem se ubírá naše uvažování o sportovním prostředí a jaký obsah jsme schopni přinášet. Inspirativní zpovědi sportovců s nevšedními a často i složitými osudy, příběhy zapomenutých velikánů i představení borců, kterým se jinde nedostává zasloužená pozornost. Všechny tři linie chceme držet dál a rozšiřovat náš záběr,“ říká František Suchan, hlavní editor a jeden ze zakladatelů stránky, za níž stojí i hokejisté Radim Vrbata a Jakub Koreis.

Internetový magazín Bez frází už například přinesl otevřené vyprávění fotbalisty Daniela Koláře, který během nejlepších let své kariéry prožíval i nakonec prohraný boj své manželky s rakovinou, basketbalistka Kateřina Elhotová promluvila o domácím násilí. Radim Vrbata či fotbalista Marek Hanousek vyprávěli o tom, jak se museli vypořádat s nečekanou smrtí táty. Motocyklový závodník Lukáš Pešek naopak o tom, jak se odhodlal otce opustit, aby si zachránil kariéru. Paralympijský plavec Jan Povýšil, který v mládí ochrnul v bazénu, přiblížil, jak se cítí člověk, který se topí. Basketbalista Pavel Miloš se zase nenechal zlomit roztroušenou sklerózou a freestyle motokrosař Petr Pilát devastujícím zraněním.

Aby mohlo vznikat více podobných příběhů, schopných inspirovat, aby mohl vzniknout i kvalitní videoobsah a aby Bez frází udrželo čistý design bez reklamních bannerů, obrací se nyní na své čtenáře. V crowdfundingové kampani na Hithitu je pro ně za finanční podporu připravena spousta zajímavých odměn: svezení od hvězdy akrobatického létání Petra Kopfsteina, podepsané dresy od Sidney Crosbyho, Alexe Ovečkina, podepsaný dres od ikony stolního tenisu Petra Korbela, raketa od squashového fenoménu Jana Koukala, možnost si s oběma zatrénovat, nebo si pořídit kopačky fotbalisty Marka Matějovského. Můžou se také nechat nafotit od fotografky Jany Mensatorové, zajít na kávu s vybranými sportovci nebo vyzvat v tenise či golfu Radima Vrbatu a zajet si na longboardu s Jakubem Koreisem.
Tagy: