Zahrajte si o svačinu! Nové originální karty přinesou zábavu pro celou rodinu

Přemýšlíte nad tím, jak by mohlo být plánování a vymýšlení svačin ještě jednodušší a zábavnější? Nyní si o jejich podobu můžete zahrát karty! A ne tak ledajaké, ale speciální, přímo navázané na Velkou svačinkovou bichli. Její autorky totiž vedle sestavování dalších receptových bichlí daly dohromady také Velkou svačinkovou sadu, která obsahuje 175 unikátních karet a dají se s ní hrát hned čtyři nejoblíbenější klasické karetní hry vhodné pro celou rodinu. 

„Karty vznikly jako doplněk našeho prvního knižního bestselleru – Velké svačinkové bichle. Už zde jsme se snažily o hravost a barevnost… Zkrátka nám šlo především o to, aby děti vybírání svačin bavilo a rodičům jsme usnadnily rozhodování o tom, jaké svačinky dětem připravovat. Karty na to perfektně navazují a dotahují naši myšlenku, že učení hrou je nejlepší, ještě dál. Děti se prací s nimi totiž hravě naučí, jak má kvalitní vyvážená svačina vypadat. Vidí, co jsou zdravé potraviny a že se s nimi dá vytvořit opravdu velké spektrum krásných hravých jídel“ popisují autorky Pavlína Mähringová s Veronikou Břicháčkovou.

175 svačinek na speciálních kartách a 4 oblíbené hry pro celou rodinu

Velká svačinková sada karet obsahuje 175 unikátních kartiček s nutričně vyváženými svačinkami. Kromě fotek a názvů receptů na každé kartě najdete také číslo stránky, na které se recept nachází ve Velké svačinkové bichli. Na zadní straně karty je QR kód, pomocí kterého zobrazíte vybraný recept v členské sekci webu vicnezkucharka.cz a můžete si vše potřebné přidat do nákupního seznamu.

A co vše lze s kartami hrát? Velká svačinková sada karet přináší propojení čtyř nejoblíbenějších karetních her. Konkrétní hru lze vybírat dle chuti i aktuální sezóny: Kvarteto (podzimní sezona receptů), Prší (zimní sezona receptů), Pexeso (jarní sezona receptů) a Černý Petr (letní sezona receptů). Všechny karty pracují se symboly ovoce a zeleniny, díky čemuž si jednoduše mohou zahrát i nejmenší děti, které ještě neumí číst.

„Společně s našimi dětmi jsme zkoušely všechny hry a můžeme s čistým svědomím říci, že vás společně napadnou svačinky minimálně na týden dopředu. Vybrané svačiny na kartách si poté můžete přichytit třeba na lednici nebo nástěnku, ať víte, co vás čeká,“ uzavírají autorky, které aktuálně finalizují novinku s názvem Velká prázdninová bichle.

 Velká svačinková sada karet je k dispozici za 499 Kč na webu  vicnezkucharka.cz.

Detailní popis karet přímo od autorek najdete zde.