Řecko má přes 3 000 ostrovů. Které z nich navštívit?

Je vaším snem klidná dovolená, kdy dny strávíte odpočinkem na pláži? Nebo se nemůžete dočkat výletů a aktivního poznávání cílové destinace? Ať už je vaše odpověď jakákoliv, Řecko je ta pravá destinace pro všechny.

Dovolená v Řecku nadchne každého. Bez výjimky. K Řecku totiž náleží více než 3 000 ostrovů. Už z toho můžete odvodit, jak mimořádně rozmanitý tento stát bude. Některé ostrovy nabídnou plně rozvinutou infrastrukturu, luxusní hotely a pláže s veškerým servisem. Jiné vás okouzlí divokou přírodou, minimem turistů a božským klidem. Ať už tedy sníte o jakékoliv dovolené, v Řecku ji prožijete. Chce to jen dobře vybrat konkrétní ostrov.

Mykonos pro milovníky večírků

Ať už jste mladí věkem, nebo duchem, na horečku sobotní noci není nikdy pozdě. Kde zažijete ty nejlepší párty končící v pozdních ranních hodinách? Na Mykonosu. Ne nadarmo se tomuto ostrovu někdy také přezdívá řecká Ibiza. Zdejší večírky jsou tak proslulé, že je navštěvují i známé celebrity.

Byla by ale chyba si myslet, že krom divokých párty nemá Mykonos moc co nabídnout. Přes den se můžete opalovat na některé z desítek písečných pláží nebo podniknout lodní výlet na nedaleký ostrůvek Délos s archeologickým nalezištěm. Večerní program už znáte.

Santorini pro nezapomenutelnou romantiku

Na dovolenou vyrážíte společně s druhou polovičkou? Jen těžko v Řecku najdete romantičtější místo než ostrov Santorini. Pro případnou žádost o ruku se mimochodem výborně hodí skála zvaná Srdce Santorini. Její tvar podle názvu určitě sami odhadnete.

Typické bílé domečky s modrými střechami pravděpodobně znáte z předních stran katalogů cestovních kanceláří. Vyrazte na procházku úzkými uličkami a den zakončete lenošením u moře. Většina pláží na Santorini je pokrytá černým pískem, najdou se ale i výjimky jako například proslulá Červená pláž (Red beach). Navečer nesmíte chybět v městečku Oia, kde si užijete dechberoucí západ slunce.

Lefkada pro milovníky pláží

Dovolená bez relaxu na břehu moře pro vás není dovolená? Vypravte se na ostrov, kde najdete ty nejkrásnější pláže Řecka. Vyhrávají to u vás rušná místa s kvalitním servisem? Nebo vám stačí malá zátoka, kterou budete mít jen pro sebe? Lefkada nabízí obojí.

Žádný milovník dokonale tyrkysové vody by si neměl nechat ujít pláž Porto Katsiki. Své čestné místo v žebříčcích nejlepších pláží Evropy zaujímá také Egremni. Abyste si svůj pobyt pod řeckým sluníčkem co nejvíc užili, ideální volbou bude Lefkada all inclusive. Při takové dovolené nemusíte řešit nákupy v supermarketech, ale stravování budete mít zajištěné v ubytování. Na hotelové pláži tak klidně strávíte celý den.

Kréta pro zapálené historiky

Žádný milovník památek by si neměl nechat ujít dovolenou na Krétě. Ta má totiž pořádně dlouhou historii. Bájné pověsti praví, že se zde narodil sám vládce řeckých bohů Zeus. Spíše než legendám dáváte přednost reálným důkazům? Pak pro vás bude zajímavou informací, že výkopy pod palácem Knóssos odhalily pozůstatky osady z období 7 000 let před naším letopočtem. To ukazuje na jedno z nejstarších osídlení v Evropě.

Proslulý palác Knóssos jsme již zmínili. Kromě něj na Krétě navštívíte také archeologické muzeum Heraklion nebo jeskyni Psychro. A až se památek dostatečně nabažíte, můžete odpočívat na písečných plážích nebo ochutnávat zdejší výborné víno.

foto: Pexels
Tagy:   ,