Slovenské wellness skvosty: Kde se nejlíp zrelaxujete?

U našich východních sousedů se dá kvalitně strávit prodloužený víkend i týdenní dovolená. Nabídka služeb slovenských hotelů se každým rokem zlepšuje: ať už chcete odbornou lázeňskou péči nebo odpočinek s výhledem na vysokohorské štíty, vsaďte na Slovensko.

Foto: Spa.cz

Relax pro bohy v Rajeckých Teplicích

Zhruba hodinu cesty od českých hranic najdete příjemné lázeňské městečko Rajecké Teplice. Vévodí mu jedinečný Aphrodite hotel v antickém stylu, který nabídne relax i zábavu pro celou rodinu. Víkend tady uteče jako voda z místního termálního pramene. V hotelovém komplexu jsou k dispozici lázeňské procedury, doporučujeme navštívit zejména místní moderní balneocentrum, které zajišťuje například vodoléčbu, klasické masáže, skotské střiky, oxygenoterapii nebo uhličitou koupel. Ovšem to není všechno. Součástí hotelu je také vodní ( zahrnuje dva vnitřní a čtyři venkovní bazény – všechny s termální vodou a otevřené po celý rok) a saunový svět. Tam si odpočinete v klasické finské sauně, tepidáriu a vyzkoušet můžete různé druhy parních komor (solnou, mentolovou, bylinnou či eukalyptovou).

Co je v okolí: Asi 20 minut od Rajeckých Teplic se nachází Žilina, půvabné město se zachovalým historickým centrem. Jednoznačně nejoblíbenějším výletem v okolí jsou Súlovské skály: naučná stezka národní přírodní rezervací zahrnuje skalní město a fotogenické výhledy do krajiny.

Foto: Spa.cz

Wellness království

Pokud neholdujete obrovským lázeňským nebo wellness komplexům, vítejte v hotelu Panorama v Trenčianských Teplicích. Rodinný hotel je “tak akorát” velký, stejně jako lázeňské město. Ovšem repertoár wellness služeb je ohromný. Pro dokonalý relax nabízí zážitkový bazén s protiproudem, masážními lavicemi, vodním gejzírem, masážními tryskami a dalšími vodními atrakcemi. Voda zde má teplotu 30°C. Hotelovým hostům je dále k dispozici saunový svět (finská, bylinková, parní sauna), Kneippova koupel, tropický déšť, masážní sprchy, ledové vědro a whirlpool. Wellness procedury zahrnují klasické a reflexní masáže, masáže lávovými kameny, lymfodrenáž, havajskou masáž Lomi Lomi, Dorn Breussova masáž, anticelulitidní masáž, blahodárné zábaly a uvolňující a revitalizační koupele nebo oxygenoterapie. Všechny procedury probíhají pod vedením odborníků.

Co je v okolí: Hotel se nachází se na úpatí Strážovských vrchů, 15 kilometrů od Trenčína. Tam najdete starobylý hrad, Katův dům nebo nejkrásnější židovskou synagogu na Slovensku.

Foto: Spa.cz

Zaparkovat v Parku

Piešťanské sirné bahno je unikátní v evropském i celosvětovém měřítku coby lék na pohybový aparát a nervový systém. Léčebné procedury i wellness si můžete dopřát například v hotelu Park. Jeho název není náhodný, skutečně se nachází v příjemném a tichém parku u ramena řeky Váh. Řeku můžete pozorovat ze střešní terasy, ale zcela jistě vás zaměstnají spíše wellness procedury, masáže a saunování v místním saunovém světě. V krytém bazénu najdete vodopád, ale také vodní křesla s perličkovou masáží a hydromasáží.

Co je v okolí: Piešťany a okolí nabízí síť úžasných turistických tras, takže záleží jen na vašem čase, kondici a počasí. V okolí najdete několik hradních zřícenin, přičemž nejznámější je hrad Čachtice.

Foto: Spa.cz

Nízké Tatry jako kulisa

A co takhle při relaxu pozorovat štíty hor? Nízké Tatry jsou krásné v jakémkoli ročním období a v hotelu Bystrá je na ně skvělý výhled. Hotel se nachází v klidném prostředí Národního parku Nízké Tatry nedaleko města Brezna. Myslí se tu hodně na děti, dětský koutek i wellness jsou samozřejmostí. V saunovém světě je možné využít finskou, infra, parní a solnou saunu, Kneipovu koupel, vířivku, ochlazovací bazén, vědro, ledopád, zážitkovou sprchu, oddychovou zónu a masáže. Ve vodním světě na vás čekají velký a malý chrlič, vodní masáž, divoká řeka s protiproudem, masážní lehátka, lavice, masážní sprchy, gejzír, vodní hřib, vířivka, oddychová zóna u bazénu. V chladném počasí oceníte také zimní zahradu s krbem.

Co je v okolí: Z pestré nabídky Nízkých Tater vybíráme například Bystrianskou jeskyni nebo hrad Ľupča původně ze 13. století.

Foto: Spa.cz

Vířivka v oblacích

Pokud míří vaše touhy ještě výš, tak můžeme nabídnout už jen Štrbské Pleso. Stylový tatranský wellness hotel Borovica spojuje přírodu s vysokým komfortem a neopakovatelnou atmosférou. Nachází se v nádherném prostředí Vysokých Tater, přímo na Štrbském Plesu – v nejvýše položené osadě na Slovensku a nadmořské výšce 1346 m. Hotelové wellness centrum nabízí vodní centrum s plaveckým bazénem, sauny (finská, infra, bylinková, eukalyptová), tureckou parní koupel, hvězdné tepidárium či speciální cvičení s fyzioterapeutem. Nechybí ani relaxační masáž, zábaly či wellness procedury. Třešničkou na dortu je pak venkovní jacuzzi s výhledem na Tatry.

Co je v okolí: Turistické trasy všeho druhu – od procházek pro nenáročné až po turistický adrenalin. Mezi nejvyhledávanější patří například stezka k Popradskému plesu, k vodopádu Skok a na Solisko.
Tagy:   ,