Jak se obléci na letní sporty?

Letní počasí láká k nejrůznějším venkovním aktivitám a správně zvolené oblečení vám zajistí nejen příjemný pocit, ale může pozitivně ovlivnit i váš sportovní výkon. Jak se v létě obléci na kolo, na vodu nebo do hor?

V aktivně strávených horkých letních dnech je míra potu výrazně vyšší, než kdy jindy. Při běhu, jízdě na kole i horské turistice vás nepříjemné mokré tričko, které velmi těžko schne a lepí se na tělo, mnohdy provází po celou dobu. To ovlivňuje nejen radost z pohybu, ale navzdory vysokým teplotám hrozí i prochladnutí, což nejčastěji postihuje vaše klouby, záda či ledviny.

A právě v takových situacích poznáte rozdíl mezi obyčejným sportovním a funkčním oblečením. „Vhodné oblečení při letních sportech opravdu nemá smysl podceňovat. Kvalitní funkční oblečení nenasákne potem, ale odvede vlhkost z povrchu těla na lícní stranu, kde se rychle odpaří. Zároveň zajistí co nejlepší tepelný komfort. Naše funkční trika mají například speciální zóny, které ventilují, kde mají a citlivá místa naopak chrání před prochladnutím,“ ředitelka společnosti Moira, Marcela Vlčková. Jak se tedy na letní sporty nejlépe obléknout?

Foto: Moira

Na vodu

Když sjíždíte řeku, pravděpodobnost, že se namočíte, je velmi vysoká. Proto se vyplatí mít na sobě takové, které vodu nenasákne a rychle schne. Mezi materiály s nejnižší nasákavostí patří polypropylen moira, který nasákne až 10x méně než běžný polyester.

Na kolo

U cyklistiky je důležitý nejen dobrý odvod potu a tepelný komfort, ale také bezpečnost. Při výběru cyklo kousků dbejte tedy i na to, aby obsahovaly reflexní prvky, díky kterým budete vidět na silnici i za soumraku. Z praktického pohledu oceníte zádovou kapsu a u spodní vrstvy oblečení pohodlnou cyklovložku. Při výběru oblečení můžete sázet i na styl, od vybraných značek seženete i elegantní cyklo-sukně.

Foto: Moira

Na běh i na hory

Při těchto aktivitách jsou ideální takové produkty, které chrání vaše ledviny, záda i ramena, tedy v chladu nestudí a rychle odpařují pot. Zejména letní horský vzduch může být zrádný, proto je důležité prochladnutí předcházet, podpořit správnou ventilaci a velmi praktické jsou například zesílené zóny s pevnější strukturou v okolí ramen. Vybírejte bezešvé produkty, které zpříjemní každý pohyb a jsou pružné, čímž umožňují volnost pohybu.

Do fitka i na plážový volejbal

Máte rádi kolektivní sporty a fitness? Pro takové aktivity vybírejte produkty, které rychle odvádí vlhkost bez omezení pohybu a jsou dostatečně pružné, což vám zajistí maximální komfort při nošení a neomezí vás v pohybu.

Funkční oblečení má při letních sportech ještě další úlohu, a to je ochrana určitých partií před slunečním zářením. Na odhalené části pokožky vždy použijte opalovací krém s ochranným faktorem, a to i v horách, kde pocitová teplota vzhledem k nadmořské výšce nemusí být tak vysoká.
Tagy:   ,