Španělská Santa Sussana hostila mistrovství kulturistů. Do Česka putuje bronz

I přes mnohaměsíční pandemickou krizi se nakonec povedlo mezinárodní federaci IFBB zorganizovat Mistrovství Evropy v kulturistice a fitness společně s Mistrostvím Evropy juniorů a Masters. Vrcholnou evropskou soutěž hostí od 17.-20.9. španělská Santa Susanna. V kategorii Physique mužů masters od 40 do 44 let vybojoval bronz Roman Hajabáč, český vícemistr a zároveň organizátor mezinárodní soutěže Diamond Cup, kterou bude na začátku října opět hostit Praha.

Prestižní závody byly přeloženy z květnového termínu a kvůli mnohým restrikcím se hodně závodníků nemohlo zúčastnit. Hodně kategorií tak organizátoři museli zrušit nebo sloučit.

Česká výprava čítala neuvěřitelných 36 závodníků, které nominovala komise složená ze zastupující předsedkyně SKFČR Ludmily Čížové, místopředsedy SKFČR Martina Loudy a státních trenérů Zdeny Razýmové a Martina Novotného.

Před posledním závodním dnem reprezentanti vybojovali úžasných deset medailí, dnes Mistrovství Evropy pokračuje v kategoriích Bikini- Fitness a Body- Fitness.

„Jsem nadšený, že nakonec IFBB Mistrovství Evropy uspořádala. Všichni jsme navzdory měnícím se podmínkám tvrdě pracovali a bylo by nám líto neprodat naši formu,“ hlásí z katalánského letoviska Roman Hajabáč. Nepopírá, že české úspěchy mu hrají do karet: „První víkend v říjnu se nám opět po roce podařilo přivést do pražského Hiltonu světovou elitu a naše medaile jsou nám největší reklamou.“