V Chorvatsku bodovali čeští cyklisté. Tomáš Brázda vybojoval na Umag Trophy bronz!

V prvním závodě sezóny 2021 si tým Topforex ATT Investments připsal skvělý úspěch, kdy Tomáš Bárta dojel v prestižní Umag Trophy na třetím místě, když se prosadil v závěrečném hromadném sprintu.

„Za dnešní výkon chválím všechny kluky. Všichni kluci odvedli velmi dobrou práci. V samém závěru provezl městem Tomáše Bártu na svém zadním kole Matúš Štoček a připravil mu tak výbornou pozici do závěrečného spurtu,“ komentuje první letošní start svých svěřenců sportovní ředitel Petr Kaltofen.

Celkem 29 týmů se zúčastnilo tradičního závodu kategorie UCI v chorvatském Umagu. Do závodu dlouhého 154 km každý z nich mohl vyslat 6 závodníků. Topforex ATT Investments zastupovali Petruš, Štoček, Bárta, Hetfleiš, Janoš a Voltr.

Na čele pelotonu se drželi po celý závod cyklisté Vini Zabú, kteří chtěli dovést svého lídra Jakuba Mareczka do hromadného spurtu. Hned za nimi se drželi závodníci Topforex ATT Investments. Úkolem bylo maximálně chránit Tomáše Bártu. Jiří Petruš v pozici kapitána dostál své roli a tým perfektně koučoval. V samém závěru provezl městem Tomáše Bártu na svém zadním kole Matúš Štoček a připravil mu tak výbornou pozici do závěrečného spurtu, kde se prosadil a dojel do cíle bronzový za vítězem Jakubem Mareczkem a druhým Filippem Fortinem (Team Vorarlberg). Další Čech v pořadí byl Alois Kaňkovský z hradeckého Elkov-Kasper, který dojel na 26. místě.

Petr Kaltofen po závodě vyzdvihl i výkon svého dalšího svěřence, nově příchozího Martina Voltra: „Jel výborně. Má úžasný tah, takže na to, že mu je teprve 19 let, se uvedl velmi dobře.“

V neděli má tým Topforex ATT Investments v plánu start v druhém ze tří závodů v Chorvatsku, jednorázové Poreč Trophy, následovat bude třídenní Istrian Spring Trophy.